Sajtok, sonkák, kolbászok, lekvárok, mézek, aszalt gyümölcsök, csokoládék, borok, pálinkák és egyéb ínyencfalatok várták az elkötelezett rajongókat éppúgy, mint a kíváncsiskodókat, vagy a gasztronómia szereplőit, akik régóta keresik a minőségi alapanyagokat, akik szívesen használják ezeket a – szervezők szófordulatával élve – kézműves kincseket.
A kiállításon komoly súllyal voltak jelen az erdélyi termelők, számukra jelentős kitörési lehetőséget jelentett, hogy elhozhatták termékeiket, és megismertethették azokat a magyar vásárlókkal. A rendezvényt harangkongatással nyitotta meg Schmittné Makray Katalin.
A szervezők elmondták, hogy a statisztikák szerint a Kézműves Magyar Ízek Vásárán megjelenő termékeknek megfelelő árucikkek éves magyarországi forgalma meghaladja az 550 milliárd forintot, és a hazai gazdaság számára létfontosságú kérdés lehet, hogy ez a jelentős érték „itthon maradjon”, a magyar kézművesek talpon maradását segítse.
Az utolsó napon bejelntették, hogy a hétvége során 12 ezer látogatót regisztráltak, és kiosztották a közönség által legjobb termelőknek szavazott emlékplaketteket.