A fejlesztés leglátványosabb elemeként a hotel külső képét hozzáigazították a belső miliőhöz, így az összhangba került egymással. A szálloda főépületének 200 erkélye újult meg, a régi burkolatokat üvegborításra cserélték. Ezzel egyidejűleg a szálloda főbejárata is teljesen átalakult és a konferenciaterem külsőleg és belsőleg is megújult. A vendégek jobb kiszolgálása, és a belső munkafolyamatok megkönnyítése, egyszerűsítése érdekében a beruházás keretében mind szoftver, mind hardver területen felfrissült az informatikai rendszer. A hotel szolgáltatásait is tovább bővítették, ennek keretében az eddigi szauna sziget egy elkülönített, úgynevezett textil szaunával egészült ki, valamint a jelenlegi, 300 négyzetméteres élményfürdő mellett egy tinédzser medencét is kialakítottak.
A szauna bővítésével egy régóta fennálló konfliktushelyzetet kezelt a szálloda, hiszen a vendégek egy része magától értetődőnek tekinti a fürdőruha nélküli szaunázást, míg másokat ez feszélyez: számukra készült az új szauna, ahol nem kell levetkőzniük. A 8-16 éves korosztály számára kialakított kamaszmedence részben meglévő igényeket kíván kiszolgálni, ám természetesen azt is várják ettől az újítástól, hogy azok a családok a Carbonát választják ezentúl, akik ilyen korú gyermekekkel kívánnak utazni. Az új medencével lehetőséget biztosítanak arra, hogy a fiatalok a hatalmas mozgásigényüket úgy elégítsék ki, hogy közben ezzel sem a pihenni vágyó vendégeket, sem a pancsoló kisgyerekeket nem zavarják.
A NaturMed Hotel Carbona nettó árbevétel alapján az ország 10 legjobb szállodája közé tartozik. A vendégek magas színvonalú kiszolgálása érdekében tett erőfeszítéseit 2004 óta számos díjjal jutalmazták, míg 2009-ben elnyerték a Magyar Termék Nagydíjat is. A mostani projekthez a Nyugat-dunántúli Regionális Operatív Program keretében 30 százalékos támogatást nyert el a szálloda, a beruházás értéke 275 millió forint volt.