A történész végzettségű, egykori külpolos újságíró első blogbejegyzésében a Krím-félsziget régmúltját idézi meg, a bizánci birodalom fénykorától a tatárjárásig. Ebből az írásból kiderül például az is, hogy mit kerestek errefelé a gótok, mekkora üzletet jelentett a partividéket ellenőrzésük alatt tartó genovaiaknak az emberkereskedelem, és végül hogyan vetett véget a térség aranykorának a "fekete halál."
A második posztban időben közelebb kerülünk napjainkhoz, és kiderül, hogy kerültek a festői fekvésű és kiváló klímával megáldott félszigetre a tatárok és az oroszok, mit több, a zsidók és a svédek, végül az ukránok. A stratégiai fontosságú terület birtoklásáért később is folyt a harc. Erről így ír a Fotelkalandor: "Az újabb aranykor egészen az első világháborúig tartott - utána aztán jött a zűrzavar. 1917 és 1921 októbere közti négy évben 10 különböző (bolsevik, fehér, ukrán, tatár, német stb.) kormánya volt a félszigetnek."
A harmadik bejegyzés a jelennel és a jövővel foglalkozik, a szerző egyebek mellett azt latolgatja, lesz-e totális háború a két szomszédos szláv óriás, Oroszoroszág és Ukrajna között. Elárulhatjuk, nem, ugyanakkor a blogger szerint Ukrajna szétesése a legvalószínűbb szcenárió.
Ukrajnában több alkalommal is jártak munkatársaink az utóbbi években. A békés boldog időkben született írásunk a lenyűgöző szépségű és teljesen európai metropolisznak tűnő Kijevről, a hagyományaiban élő, ugyanakkor óriási turisztikai potenciállal rendelkező Kárpátaljáról is.