A tervek szerint 2013-ra 14 000-re bővül a letölthető kulturális helyszínek száma. „A nemzeti kultúra ezzel megtette az első lépést a folyamatosan megújuló digitális technológia világához való felzárkózására, és kommunikációs eszközévé tette a rohamosan elterjedő i-fonokat, i-padokat, okostelefonokat” - így a NEFMI.
A Magyar Nemzeti Digitális Archívum és Filmintézet
(MaNDA) olyan új technológiát mutat be, amely megsokszorozza a kulturális információs vérkeringésbe bekapcsolódó állampolgárok számát, továbbá a többnyelvű alkalmazásoknak köszönhetően hozzáférhetővé teszi Európa és a világ számára a magyar kultúrát.
A MaNDA a jövőben több mint ötezer, a magyar kultúrához kapcsolódó település kulturális adatait szeretné megjeleníteni a Kulturális GPS rendszerében olyan módon, hogy online jelleggel több tízezer naprakész információt lehessen szerezni a hétköznapok kulturális életéről, kiemelkedő eseményeiről is.
A Kulturális GPS
új kezdeményezésnek számít a „virtuális múzeumok” rendszerének jövőbeli fejlesztésében is, mivel a korszerű digitális készülékek alkalmasak a szöveges és térbeli információkon túl képi, videó és számítógépes prezentációs anyagok, vagy akár közgyűjteményi tárlatok megjelenítésére is.