A projekt kezdete óta eltelt alig 3 év alatt a két nyírségi település önkormányzatának és a történelmi egyházak példás összefogásának köszönhetően oly mértékű átalakulás ment végbe, ami – főleg Nyírbátor esetében – nem csupán néhány műemlék restaurálását, hanem egy, a komplex városkép tekintetében megmutatkozó átalakulást eredményezett. Nyírbátor háromnapos ünnepléssel köszöntötte a projekt sikeres lezárulását.
Óriási érdeklődés övezte a hétvégén Nyírbátorban megrendezett Vidám Napok elnevezésű háromnapos programsorozatot, mely egyúttal a Hit és egészség program záróünnepsége is volt. A várostörténeti sétány átadó ünnepsége nem csak a helyiek és a más városokból érkező látogatók számára bizonyult érdekesnek, hiszen az eseményt egy időben 18 helyi televízió is élőben közvetítette. A Megyeri János szobrász által tervezett és kivitelezett sétány életnagyságú szobor-illusztrációival időrendi sorrendben kelti életre a településhez köthető történelmi eseményeket és a várost körüllengő legendákat, például a sárkánykultusz gyökereit, a Szentvér utca legendáját és a Báthoriak történetét. A város díszpolgára, a volt pénzügyminiszter, Dr. Veres János – aki a projekt előkészítésében aktív szerepet játszott – köszöntő beszédében elmondta, hogy egy erős gazdasági alapokon álló, ugyanakkor intenzív és pezsgő kulturális élettel rendelkező város megteremtése és fenntartása hozhat hosszú távú eredményeket, s ez most Nyírbátor esetében megvalósulni látszik.
A református templom vasárnapi átadását hasonló érdeklődés övezte. Az eredetileg 500 évvel ezelőtt II. Báthori István által építettet, s most a Hit és egészség projekt során felújított műemlék épületben tartott ünnepi istentiszteletre érkezők közül néhányan – helyszűkében – nem is jutottak be az épület belsejébe. Ők a bejárat mellett ideiglenesen elhelyezett padokról hallgatták végig az istentiszteletet, melyet dr. Bölcskei Gusztáv, a Magyar Református Zsinat lelkész elnöke, a Tiszántúli Református Egyházmegye püspöke tartott, majd őt követték a történelmi egyházak, és Nyírbátor testvérvárosának képviselői, valamint Balla Jánosné, Nyírbátor város polgármestere.