Végleg eldőlt: nem lesz rendezvénycsarnok Szegeden, az uniós 800 millió forint lehívásához szükséges támogatási szerződést ugyanis az utolsó pillanatban nem írta alá a Szeviép. A Délmagyarországban 2007-ben írtunk először arról, hogy a Szeviép-cégcsoport rendezvénycsarnokot építene. A legelső helyszín az SZVSE-pálya, a következő a Kálvária sugárút és a Móravárosi körút határolta telek, a harmadik a Mars tér, a negyedik újra a Kálvária lett volna. Különböző, az önkormányzattal és az SZVSE-vel folytatott egyezségek – ahogy fogalmaztak: sportkoncepció – bonyolult összefüggésében változott többször a helyszín.
A koncepció a következőket tartalmazta: megszűnik az SZVSE-pálya, aminek kiváltására a Szeviép megveszi és felújítja a Tisza-parti stadiont, saját pénzéből és uniós forrásból létrehozza az új rendezvénycsarnokot, a város pedig a SZEOL-pályáért kapott pénzből megépíti a sportuszodát Most eldőlt: minden marad a régiben, hiszen a tervezett beruházások egymástól függtek.
Miért döntött úgy Pistrui László, a Szeviép-cégcsoport többségi tulajdonosa, két sportág támogatója, hogy az utolsó pillanatban visszalép? Az üzletember elmondta: a recesszió közepette nem finanszírozható a beruházás. Banki hitelt kellett volna felvennie, amelyhez nehezen jutott volna hozzá. A pénzintézetek ugyanis egyre érzékenyebbek voltak azokra a főleg politikai felhangokra, amelyek a sportkoncepciót kísérték, hiszen biztonságban szerették volna tudni a pénzüket. A hitelfelvételt csak úgy úszhatta volna meg, ha a várossal együtt, közös beruházásban – később közös működtetésben – építi fel a csarnokot, de ehhez az önkormányzat nem járult hozzá.
Csalódott-e? – kérdeztük Pistrui Lászlót. A válasz igen: befektetőként, sportemberként egyaránt csalódás érte, mivel három év munkája, s mintegy 400 millió forint úszott el – válaszolta. Hozzátette: 3 év eltelt, miközben semmi sem változott, pontosabban minden tovább pusztult, az SZVSE- és a SZEOL-pálya egyaránt, és nem épült fel semmi. A befektető kijelentette: „A meglévő vagyontárgyak ésszerű felhasználásának lehetett volna egy normális végeredménye, de ez nem jött össze." A szegedi Syma terve 800 millió forintot nyert rendezvénycsarnok és konferenciaközpont építésére 2008 végén az Uniótól a projektre létrehozott cég. Mintegy 2,4 milliárd forintos beruházást terveztek: 9500 négyzetméteren egy 5000 főt befogadó aréna, vagy ahogy sokan emlegették, „szegedi Syma-csarnok" jött volna létre. (delmagyar.hu)