A "Képeslapok és fotók a 20. századi Egerről" című kötet kordokumentum, amelyet nemcsak az egrieknek, hanem a városba érkező hazai- és külföldi turistáknak is érdemes forgatniuk. Az album megjelentetését az egri önkormányzat és az Imola Bau Kft. anyagilag is támogatta.
A könyvben Tóth László régiséggyűjtő különleges képeslapjai az 1900-as évek elejétől mutatják be Eger jellegzetességeit, a turisták körében ismert barokk épületeket, utcákat és tereket.
Molnár István Géza fotóművész pedig az 1960-as, 70-es és 80-as években kiváló érzékkel készített képeit sorakoztatja fel, amelyek az akkori kor legjellemzőbb mozzanatait örökítették meg a városban. A szakember a fénytechnika segítségével számos olyan épületet, utcarészletet és városi eseményt tett közzé, amelyekre ma már csak ezeket felidézve emlékezhetünk.
Így Tóth László gazdag kínálatából - egyebek között - képeslap őrzi az 1913-ban avatott egri nagy zsinagóga különleges épületét, amelyet 1967-ban lebontottak. Nem kevésbé a régi egri színházat, amely 37 páhollyal rendelkezett és hatszáz vendég fogadására épült. Ennek a helyén ma már új színház működik. Több fennmaradt képeslap is emlékeztet a régi Széchenyi utcára, ahol 20.században több cég működött és kereskedelmi központ volt a városban. Ma ez a hely fiatalokkal és turistákkal teli sétáló utca, felújított műemlékekkel. Az album fotói sokféle átalakulásról tanúskodnak a korabeli Egerről. Például a Dobó téri Végvári harcosok szoborkompozíció 1967-es avatásáról, amelyen a Kossuth-díjas alkotó művész Kisfaludi Stróbl Zsigmond is látható. Továbbá a barokk Erzsébet udvar kialakításáról a belvárosban, vagy a borairól híres szépasszonyvölgyi pincékről, a vár panorámájáról, illetve a mai Kopcsik-Marcipánia helyéről, a Harangöntő utcából - hogy csak néhányat említsünk.
Molnár István Géza az említett korból az utolsó felvételét 1999. december 31-én - szilveszter napján - déli 12 órakor készítette, az akkori napfényben úszó Széchenyi utcán sétáló turistákat megörökítve. Ez is része a kötetnek. A 21. századból azóta eltelt közel másfél évtized újabb változásokat hozott Eger életében. Ezeket leginkább a jövőre befejezésre kerülő belvárosi rekonstrukció után érzékelhetnek majd a helybeliek és a turisták.