A halottak száma várhatóan tovább nő, mert számos épület dőlt romba - közölte sajtótájékoztatóján az indonéz alelnök. Jusuf Kalla elmondta: tábori kórházakat készítenek elő a sérültek ellátása érdekében. A csendes-óceáni cunami-előrejelző központ szökőárriadót rendelt el Indonéziára, Malajziára, Indiára és Thaiföldre. Az indonéz intézet szerint viszont az országban nincs cunamiriadó. India szintén azt közölte, hogy nem rendelt el szökőárriadót. Az amerikai intézet először 7,9-es erősségűnek mérte a földmozgást. Az indonéz intézet szerint a rengés epicentruma a szumátrai partok közvetlen közelében volt. A földmozgást az onnan több száz kilométerre fekvő Jakarta főváros magasabb házaiban, sőt a szomszédos Malajziában és Szingapúrban is érezni lehetett.
Az indonéziai Nyugat-Szumátra tartomány fővárosából, Padangból egy szemtanú a brit hírügynökségnek telefonon elmondta, hogy házak százait rongálta meg a földmozgás, amely miatt néhány híd leszakadt, több helyütt pedig tűz ütött ki. A Metro televízió jelentése szerint Padang repülőterének a tetőzete is beomlott. A helyi lakosság körében pánik tört ki, mert a földrengés miatt eltörtek vízvezetékek, a belőlük kiömlő víz pedig elárasztotta az utcákat. Az indonéz geofizikai intézet munkatársa szerint a földrengés romba döntött több épületet, köztük lakóházakat és szállodákat Padangban és környékén.
A földmozgás következtében szünetel a vezetékes telefonszolgáltatás az agglomerációval együtt csaknem egymilliós városban. A tektonikus törésvonalak mentén fekvő Indonéziában gyakoriak a földrengések. Öt évvel ezelőtt, 2004 decemberében pusztító szökőárat indított útjára egy nagy erejű földrengés Indonézia nyugati partjainál. A cunami közel 230 ezer ember életét oltotta ki az Indiai-óceán térségében. (MTI)