Az abszolút vendégéjszaka-növekedés majd felét öt piac generálta 2013-ban
A németországi beutazás 2013 első 11 hónapjában az abszolút vendégéjszaka-számoknál majd három milliós növekedést könyvelhetett el. Ezen abszolút növekedés 46 százalékát (1,3 millió vendégéjszaka) Nagy-Britannia (349 ezer vendégéjszaka), Oroszország (322 ezer vendégéjszaka), Svájc (248 ezer vendégéjszaka), a Golf-öböl arab államai (237 ezer vendégéjszaka) és Lengyelország (173 ezer vendégéjszaka) generálta. A külföldi utazók a legtöbb vendégéjszakát Bajorországban töltötték, a dobogó második fokát a főváros Berlin foglalja el, a harmadik helyen pedig Baden-Württemberg végzett.
Németország 2013-ban is az európai utazók egyik legkedveltebb úticélja maradt, és sorban negyedszer végzett a második helyen Spanyolország mögött. A németországi beutazás kereken háromnegyedével Európa továbbra is az úticél Németország legfontosabb küldő régiója maradt.
Kereken 10 százalék piaci részesedéssel Észak- és Dél-Amerika továbbra is erősen fejlődik. Ázsia dinamikus növekedése 2013-ban is folytatódik – különösen a Golf-öböl arab államai és Kína mutat kiemelkedő eredményt.
A németországi beutazás terén 2009 óta hat piac – Svájc, Oroszország, Nagy-Britannia, Lengyelország, Hollandia és Kína – vendégeinek köszönhető a folyamatos növekedés. Ezen piacok 7,1 millió vendégéjszakát generáltak, ezáltal a 16,8 milliós külföldi vendégéjszaka-össznövekedés 42 százalékát hozták 2009 óta.
A DZT 2014-ben továbbra is az úticél Németország iránti nagy keresletre épít. Ezt az elvárást alátámasztja az UNWTO (Turisztikai világszervezet) legújabb felmérése is, amely az érkezéseknél világszerte 4–4,5 százalékos növekedést prognosztizál. Az UNWTO előrejelzése szerint Európában 3–4 százalékos növekedés várható a nemzetközi érkezések terén.
„Az úticél Németország számára továbbra is fenntartjuk 2020-as előrejelzésünket, és realista célkitűzésnek értékeljük a 80 milliós vendégéjszaka-szám elérését addigra. Jelenleg 2014-re a külföldi kereslet 1–3 százalékos növekedésével számolunk.” – magyarázza Petra Hedorfer.