A magyar lakosság eközben 17,3 millió alkalommal utazott külföldre, ami 4 százalékkal haladta meg a 2006. évit. 2007-ben az utasforgalmi egyenleg 354 milliárd forintot tett ki, ami 136 milliárd forinttal kevesebb, mint 2006-ban. Az egyenleg romlása 29 százalékban a külföldiek magyarországi költésének visszaesése, míg 71 százalékban a lakosság külföldi költésének emelkedése miatt következett be, de 2007-ben a lényegesen erősebb forint is hozzájárult a nemzeti valutában számított adatok fenti alakulásához.
2006-hoz képest tavaly 6 százalékkal nőtt az egy napra hazánkba látogatók száma, eközben a több napra látogatóké 7 százalékkal csökkent. A külföldi látogatók által 2007 folyamán hazánkban eltöltött összes idő 2006-hoz képest 2 százalékkal 97,6 millió napra csökkent. Látogatóink 97 százaléka Európából érkezett, és ezen belül is a velünk szomszédos országokból regisztráltuk a legtöbb érkezést. Az európai országokból a látogatószám Ausztria, Csehország, Lengyelország és Szlovákia esetében nőtt, a többi ország esetén csökkent. A legnagyobb, 19 százalékos visszaesést Ukrajna esetében mérték.
Az egy napra látogatók közel fele átutazó. Jelentős a napi vásárlók száma (24%), viszonylag alacsony a turisztikai céllal érkezőké (17%). Turisztikai céllal – az érkezések számát tekintve – legtöbben Ausztriából és Szlovákiából érkeztek. Az egy napra látogató osztrákok 38%-a kiránduló volt, Szlovákia és Horvátország esetében ez az arány 20%-os.
A hosszabb ideig hazánkban tartózkodók 81%-a turisztikai céllal érkezett, ebből 13% volt az üzleti utazók aránya. Az átutazók és a huzamosabb idejű munkavégzés céljából érkezők aránya 7-7% körüli volt. A több napra látogatók a legnagyobb számban Németországból és Romániából érkeztek. A több napra érkező külföldiek által leglátogatottabb turisztikai régióink 2007-ben továbbra is Budapest (39%) és Nyugat-Dunántúl (23%) voltak. A legalább 4 éjszakát eltöltő vendégek Budapest után a Balatont és a Nyugat-Dunántúlt közel azonos arányban látogatták.