A szeptember 10. és 2012. január 8-a között látogatható tárlaton a MUMOK gyűjteményének kiemelkedő darabjai mellett olyan műtárgyakat is bemutatnak, amelyek egyelőre a múzeum "kívánságlistáján" szerepelnek. A tárlat így legalább annyira szól a művészetpártolóknak, mint a nagyközönségnek.
Karola Kraus igazgatónő mecénások, alapítványok figyelmét akarja felhívni arra, milyen hangsúlyok mentén szeretné bővíteni a gyűjteményt, és egyúttal a támogatásukat kéri a vásárlásokhoz. Az ötletet külföldi példák, a stockholmi Modern Múzeum 1963-as és 2009-es, valamint a kölni Ludwig Múzeum 2001-es "kívánság-kiállítása" szolgáltatta.
A MUMOK kilencezer darabból álló gyűjteménye az 1960-as, 1970-es évek irányzataitól a kortárs film- és videoművészetig terjed. A tárlaton 250 műtárgy látható és további harminc olyan alkotás, amellyel bővíteni szeretnék az állományt.
Bekerültek a válogatásba a jelenlegi gyűjtemény olyan kiemelkedő darabjai, amelyeket már ismerhet a nagyközönség, köztük Vaszilij Kandinszkij, Paul Klee, Alberto Giacometti, Pablo Picasso, Piet Mondrian, René Magritte, Frantisek Kupka, Andy Warhol, Roy Lichtenstein és Franz West alkotásai. Mellettük "teljesült kívánságok", a múzeumlátogatók számára új műtárgyak is láthatóak, így Sol LeWitt egy nagyméretű falrajza és egy fotográfia Cindy Shermantól. Dan Flavin, Fred Sandback, Robert Barry, Isa Genzken és Monika Sosnowska művei jelzik azt, milyen súlypontok mentén szeretné bővíteni a gyűjteményt Karola Kraus.
A bécsi Modern Művészetek Múzeumát 1962-ben alapították A 20. Század Múzeuma néven. 1991-ben, a Ludwig Alapítvánnyal folytatott hosszabb együttműködés, valamint az alapítványi gyűjtemény egy részének átvételét követően vette fel jelenlegi nevét. Tíz éve, a bécsi Múzeumnegyed megnyitásakor költözött a gyűjtemény a jelenlegi épületébe.
Forrás: MTI