A klaszter tagjai a régió természetközeli és a helyi adottságokra épülő kínálatát szeretnék térségi programcsomagokká alakítani és közösen piacra vinni. A klaszter elsődleges célja a három, természeti értékekben különösen gazdag vidék idegenforgalmi, termékfejlesztési és marketing összefogásának erősítése, melynek elérése érdekében 38 millió forint vissza nem térítendő támogatásra pályáztak. A klaszter 20 alapító tagja a Bükki-, Mátrai és Tisza tavi térség meghatározó turisztikai szereplői, akik a gazdasági és civil szektorból kerültek ki.
A klaszter nemcsak a versenyképes turisztikai termékek piacra vitelét tűzte ki célul, hanem az természeti, kulturális és gasztronómiai értékek megőrzését, bemutathatóságát, népszerűsítését és a Tisza-tó – Mátra – Bükk eltérő turisztikai kínálatának felfűzését, hiszen a három térség elérhető közelségben vannak egymáshoz.
Mi az a TEHETSZ?
A Tehetsz Klaszter elnevezés többféleképpen értelmezhető. Mozaikszóként: Természetes Helyek Turisztikai Szövetsége, valamint az önmagában is értelmes „tehetsz” szó kiválóan jellemzi a Klaszter stratégiai irányvonalát: a tagok együttesen fellépve tehetnek egymásért, többek között a három térség fenntartható turizmusáért, a természetért, és a térségbe látogatók elégedettségéért.
A klaszter tagjai november 29-én a Bolyki pincészetben tartott első ülésükön a fontosabb stratégiai irányvonalakat fogalmazták meg, ahol a hitelesség, minőség, különbözőség és összefogás kulcsszavak is elhangoztak.