Tibolddarócon az épített emlékek - elsősorban az öt kastély és más épületek - bemutatása mellett a nagymúltú szőlő- és bortermelés hagyományaira irányítják a vendégek figyelmét. Ez nem véletlen, hiszen a település a Bükkaljai Borvidék központja is. A község igazi borfalunak számít, ahol régi és új pincék sorakoznak, a több mint háromszáz tárolóban elhelyezett nemes nedük a szorgalmas gazdák munkáját dicsérik. Tibolddarócon jelenleg harminc magánszálláshelyen, illetve vendégházakban fogadják a turistákat.
Harai Istvánné azt is elmondta, hogy az idén szabadidőközpontot létesítettek parkkal és játszótérrel. Emellett külön érdekességnek számít, hogy a falu fölött hét emelet magasságában elhelyezkedő pincesor tetején levő dombon a kis bükki falura néző panorámás kilátót nyitottak. Van itt a turistákat szolgáló pihenőpark és szalonnasütő hely is. Mindezekre közel hárommillió forintot költöttek. A kilátótól nem messze egy egykori tufába vájt pincelakás is látható lesz eredeti állapotában 2013 tavaszától. Ezen az új turisztikai attrakciónak számító helyen korabeli bútorokat, használati tárgyakat helyeznek el.
Az önkormányzat fontos feladatának tartja, hogy komfortosítsa a település úthálózatát. Ehhez pályázatot nyújtottak be és várhatóan jövőre meg is valósítják közel 100 millió forintos beruházással több utca aszfaltozását.
A polgármester szerint a jövőben az itt készített minőségi borokra és a gasztronómiára igyekeznek építeni a turisztikai programjaikat. Az idén júniusban például - immár kilencedik alkalommal - rendezték meg a "Víg daróci pincefőző fesztivált" is. Egy vállalkozó decemberben Tiboldarócon nyitja meg pezsgő palackozó üzemét, ahol olyan hasonlóan kiváló minőségű alapanyagokat dolgoznak majd fel a gyöngyöző italhoz, mint amelyeket az elmúlt században szállítottak ebből a faluból a fővárosba a Törley-pincészetbe.
A már megnyitott szabadidőközpont mögötti régi iskolaépületet a sikeres pályázat esetén felújítják és turistaszálláshelyeket alakítanak ki. A közeli tardi önkormányzattal összefogva pedig - szintén pályázati támogatással - szeretnék megépíteni az összekötő utat a két falu között. Ezt azért tartják fontosnak, mert a gyógyfürdőjéről nevezetes Bogácstól Tardig már készen van az összekötő út, amelyet Tiboldarócig meghosszabbítanának. A fejlesztéssel a jövőben még több Bogácson üdülő vendég juthat majd el a gyorsabban a szépséges bükki faluba is.