A hévízi fürdőrekonstrukcióra és fejlesztésre vonatkozó támogatási szerződés megkötése folymatban van, a kivitelezésre várhatóan 2004 első negyedévében írják ki a közbeszerzési eljárást, az átadás 2005 végére várható.
„A rekonstrukció keretében belső szerkezetében is átalakítjuk és kibővítjük a gyógytó fürdőépületeit. A tó közepén húzódó fedett »A« épület mostantól kizárólag fürdőházként szolgál. Ez anynyit tesz, hogy az öltözők kikerülésével több hely jut a szellős, átlátható medencetérnek, amelyet üvegkupola »koronáz« majd. Egy klasszikus gyógyfürdő képének kialakítására törekszünk a modern kor követelményeinek megfelelően” – tájékoztatta lapunkat Vancsura Miklós a hévízi Szent András Kórház főigazgatója. A jelenlegi déli bejárat helyett egy új és nagy kapacitású fogadóépület létesül szaunablokkal, elsősorban a téli külső vendégek számára. A C és D szárnyakban helyezkedik el a gyógyászati részleg, amely új szolgáltatáskörrel bővül. Ennek lényege, hogy a hévízi gyógyvízbázisból megteremtik a világon alkalmazott összes balneoterápiai kezelést. Mindehhez 16 vizes kezelőhely áll rendelkezésre, ugyanennyi száraz helyiségben pedig, az alternatív és gyógymasszázsok teljes tárháza várja a vendégeket. Ezekben a szárnyakban lesz szépségfarm, török és japán fürdő és hőterápiás részleg. Az egyes épületeket a téli hónapokban fedett, fűtött folyosók kötik össze, amitől a téli kapacitás határozott növekedését várják. A tó déli részén természetes iszapfürdőt alakítanak ki, keleti oldalán pedig – gondolva a gyerekekre – két vízforgatós kismedencét. Az átalakítás során nő a fürdőépület kapacitása, nyáron a jelenlegi 8000 helyett 10 000, télen a 620 helyett 1600 vendéget képes befogadni. Az elmúlt 5 évben csak inflációkövető áremelés volt a fürdőben, a fejlesztés után azonban egy nagyobb arányú emelést terveznek tekintettel a beruházási megtérülésre, és a szolgáltatások színvonalának növekedésére. A hazai beutalt betegeket ez nem érinti, a turistaként érkező magyar vendégeket azonban igen. Megnyugtatásképpen azonban Vancsura Miklós elmondta, dolgoznak a kedvezményezési rendszerek kialakításán. A fürdőépület mellett megújul egy kórházi szállószárny is. A századfordulón épült Rákócziházat, az úgynevezett B épületet lebontották. Helyén 3 szintes házat emelnek korhű építészeti stílusban, amelyben 67 kétágyas szobát alakítanak ki fekvőbetegek számára. Mindez ágykapacitás, bővülést nem jelent, mivel egy másik kórházi hálószárny ezzel egy időben megszűnik.
A kórház fedett fürdőjének felújítása folyamatban van. 2004 második felétől hideg vizes uszoda, termál élményfürdő és szaunaegyüttes várja a vendégeket.
A hévízi gyógykomplexum a tervezett fejlesztésekkel a háta mögött új küldő piacok felé fordul majd Szlovéniával és Ausztriával közösen az Interreg III. Uniós program keretében. Ezek között kiemelten szerepelnek Japán, az Egyesült Államok és a skandináv országok. A Széchenyi turizmusfejlesztési program mellett SAPARD pályázaton is nyertek támogatást. Az 50 milliós forrás segítségével Magyarország legnagyobb napenergia- rendszerét (600 m2) építik ki, a kórház és a fürdő használati meleg vizének előállítására. A beruházás összesen 70 millió forintból valósul meg. Ezenfelül a Pályázati Előkészítő Alaphoz (PEA) egy 14 milliárdos program támogatására nyújtottak be pályázatot azzal a céllal, hogy a tavat és a kórházat körülvevő 59 hektáros területet a világörökségi cím várományosaként számon tartott helyszínhez méltóan rendezzék