Tömegek állták körül és csodálták meg az A pavilon 311-es, kiemelt standján a 107 éve elveszettnek hitt iparművészeti különlegességet, amelyet 19 millió forintért vásárolt meg a város, a kalandos történetű Apáti-Abt Zsolnay-vázát, amely így visszakerült szülőföldjére.
Ez a tárgy, monumentális méretével, részletgazdag motívumaival, eleganciájával a magyar szecessziós kerámiagyártás csúcsdarabja. Hasonló kvalitású Zsolnay-kerámia évtizedek óta nem szerepelt a nemzetközi műtárgypiacon, most pedig az Utazás Kiállításon csodálható meg.
A legnagyobb joggal vonzotta a hatalmas tömeget a pécsi stand, a Porcelán Manufaktúra egyik mesterfestőjének tevékenységét akár órákon át lehetett nézni, és nagy volt a sikere annak is, hogy a 3D túrák formájában saját maguk által irányítva járhatják körbe a pécsi nevezetességeket. Weiss Fanni hallássérült fotómodell, Pécs Város Arca színesítette a fotósok életét, akik rajokban követték, hogy a legszebb képeket készítsék róla.
Pécs polgármestere köszöntőjében felhívta a figyelmet arra, hogy néhány év alatt mekkora fejlődésen ment át a város, amely 2010-ben is bizonyított, azóta pedig folytatódnak a fejlesztések. Páva Zsolt szerint Pécs nem egyéjszakás város, itt már meg kell állni, meg kell szállni és be kell kapcsolódni annak nyüzsgő életébe, el kell látogatni kornyékére is, a méltán híres Villányba, vagy például Orfűre.
Újra megnyílt a családok számára is a nagy élményt jelentő, földalatti vájatot idéző Bányász Múzeum, rövidesen megnyitja kapuit a nagyközönség előtt Magyarország első, Középkori Egyeteme, megújul a római kori Cella Septichora, a zsinagóga, a horvát színház, az állatkert. Komoly turisztikai fejlesztésbe kezd a Pécsi Püspökség és 2015-ben ismét Pécs rendezheti az Európa Cantat-ot, melyre már idén felvezető évet tervez. Erről már a kiállítás fő szervezője, a Zsolnay Örökségkezelő Nonprofit Kft. igazgatója beszélt. Márta István kiemelte annak fontosságát, hogy a kultúra városa folyamatosan újul, koncertek, bemutatók sorozata várja a Pécsre látogatókat, nem beszélve arról, hogy a Zsolnay-negyed csodálatos kincseit napokig lehetne nézni.
Örökségünk megóvása mellett gondoltak a fiatalságra is, megszólítja őket a város, vagyis a marketingesek gondoltak arra, hogy szoros kapcsolatot tartsanak velük a facebookon és minden felületen, amellyel a fiatalok élnek.
Az elmúlt években Nyugat-Európában kötelező elemmé váltak az interaktív és multimédiás eszközök a múzeumokban, melyek segítségével nem csak a kiállítóhely által kínált ismeretanyag bővülhetett, hanem a látogatók a történelmet virtuálisan át is élhetik. A Zsolnay Örökségkezelő Nkft. és partnerei által megvalósítandó „Értékes Pécs” projekt célja, hogy mutassa be a város és vonzáskörzetének történelmi örökségét. A bevezetésre kerülő mobil alkalmazással egy okostelefon, valamint a városi ingyenesen használható wifi rendszer segítségével a látogatók interaktív térképhez jutnak, mellyel 5 túraútvonalról és az azokat összekötő útvonalak mentén található érdekességekről, programlehetőségekről kapnak információt. A mobil applikáció alkalmas lesz fotók, videók, hanganyagok lejátszására, műtárgy-információkra, kvízek, múzeumpedagógiai játékok, útvonaltervek bemutatására, lejátszására, GPS alapú helymeghatározásra.