A munkáltaokat európai uniós pályázaton elnyert 500 millió forintból vitelezték ki, amelyet a település önkormányzata 110 millió forinttal toldott meg.
Remitzky Zoltán polgármester csütörtökön elmondta, hogy a tervezők a kisváros eredeti hangulatának megőrzésére törekedve alakították ki az új centrumot. Ennek jegyében állították fel az ostornyeles kandelábereket és formálták át a régi zárdaépület egy részét, amelyet házasságkötő-teremmé rendeztek be. Ehhez tartozik a kerengő, egy kis tavacska, rajta átívelő híd, ezen léphetnek az ifjú párok az új közös életbe. A kertben különleges dísznövények kavalkádja adja meg a külsőséges keretét az ünnepi eseménynek.
A templom előtti teret virágvasárnaponként évszázadok óta virágszőnyeg borította. Most a városközpont fejlesztés részeként itt olasz kígyókőből készítettek burkolatot bibliai jelenetekkel. Erre a különleges képzőművészeti alkotásra szórják majd az adott ünnepen a hitélet gyakorlóinak a színes szirmokat.
A börzsönyi gyümölcsvásár
A művelődési ház udvarán mostantól börzsönyi gyümölcsvásár fogadja a helybélieket és a vendégeket. A környék kertjeiben termett őszibarackot, almát, szilvát, zöldségeket kínálják az árusok. A tér egyben kulturális események rendezésére is alkalmas. Mellette található az új, Börzsöny Kapuja pavilon, ahol a régi szeszfőző, szilvalekvárfőző mesterség bemutatására rendeztek be műhelyt és élőben nyomon követhető e finomságok előállításának valamennyi mozzanata - utalt rá a polgármester.
A látványos városközpont várhatóan az idegenforgalmat is megélénkíti, ami által új munkaalkalmak jönnek létre a 3000 lakosú Duna-kanyari városban. A tervek szerint a kikötőt is felújítják a vízi turizmus fellendítésére. Jövő évtől a helyi zeneiskolában beindul a népzene szak, a tanárok egy részét a szomszédos szlovákiai Párkányról hívják meg vendégoktatónak. (MTI)