Tiroli gleccserek: magasan a legjobbak!

Az „5 tiroli gleccser” az Österreich Werbung közép-európai képviselete szervezésében szintén magasan, a Citadella csodálatos budapesti körpanorámát nyújtó termében tartotta meg a síszezont beharangozó sajtóestjét.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Kaunertal, Pitztal, Ötztal, Stubai és Hintertux 1995 óta közös marketing szervezettel népszerűsíti a 3000 méter feletti, szinte az egész évben lélegzetelállító panorámát, porhót, kivételesen tiszta levegőt nyújtó kiváló síelési lehetőségeiket. Tirol évente 40 millió vendégéjszakát mondhat magáénak (kétszeresét a teljes hazai vendégéjszakaszámnak), ami jelzi, milyen koncentrált, magas szintű turisztikai kínálatot teremtettek meg az itteniek. Az „5tiroli gleccser” pályáin 2002-07 között megduplázódott a magyar vendégek száma is. Mindez a következetes, évente folytatott beruházásoknak köszönhető. Az egymástól 150 kilométeres körzetben található gleccservölgyek mindegyikében idén is 6-16 millió eurós fejlesztések valósultak meg.

A síszezon Pitztalban szeptember 13-án kezdődik, és az őszi iskolai szünetek idejére már valamennyi gleccservölgyben teljes kapacitással üzemelnek a felújított felvonók. A 2008/09-es téli szezon újdonsága, hogy egy kedvezményes bérlettel mind az öt gleccservidék síelhető (White5). Több szomszédos országból közvetlen repülőjáratokkal érhető el Innsbruck, ahonnan transzfert biztosít a vendégfogadó szálloda (www.gletscherhotels.at). A magyarok Bécsből a FlyNiki fapados járataival-, ha időben foglalnak- igen kedvezményesen juthatnak el Innsbruckig. Három gleccservölgyben a 10 éven aluli gyermekek ingyen síelhetnek; a magasan fekvő gleccserpályák ugyanis szélesek, gondozottak és minden korosztály és tudásszintnek megfelelő terepet kínálnak. Mind az öt síterepen folyamatosan mozgalmas rendezvények zajlanak. A kényeztetésre ízelítőül pedig néhány újdonság: Kaunertalban, novembertől fűtött ülésekkel közlekedik a nyolcüléses kabinos felvonó, a legmagasabban fekvő Pitztalban Snow& Funpark várja a tombolókat, a 2300 méter magasan megnyitott a SunnaAlm a passzív ház elve alapján működik. Stubai dicsekedhet a legmagasabban fekvő (3150 m) étteremmel és éjszakai sífelszerelés tárolója (Komfort Center) és gyermekőrző síóvodája is van; Hintertux, majd félszáz nemzet válogatottjai között idén a magyar válogatottat is fogadja. Itt október elsejétől 24 fős gondolás felvonó kezdi meg üzemelését. Ötztalban, az Alpok legkedveltebb helyén, világkupák helyszínén idén nyit az új tiroli étterem és indul a 8 üléses felvonó.


Dráguló repülés, erős forint – merre utaznak idén a magyarok?

Dráguló repülés, erős forint – merre utaznak idén a magyarok? 

Hogyan utaznak idén a magyarok? – beszélgetés Somlyai Zoltánnal, az MSZÉSZ napokban leköszönt elnökével.
Jön az Országos Étterem Hét

Jön az Országos Étterem Hét 

Szerdától lehet asztalt foglalni a tavaszi Országos Étterem Hét rendezvényre, amelyen több mint 200 vendéglátóhely, köztük 14, Michelin-ajánlással rendelkező étterem menüiből lehet majd választani.
Egy korty Ázsia reggelire

Egy korty Ázsia reggelire 

Kulturális ízkavalkáddal hódít az új belvárosi brunchozó.
Művészet és vendéglátás a Káli-medencében

Művészet és vendéglátás a Káli-medencében 

A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?

Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen? 

A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
Szállodatörténelmet ír a Hunguest

Szállodatörténelmet ír a Hunguest 

480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
Ráborították az asztalt a Bookingra

Ráborították az asztalt a Bookingra 

A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban

Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban 

A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése

A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése 

A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.
Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten

Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten 

A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.