Turistacsalogató az üvegpalackba zárt vitorlás

Aki Londonban a Temze folyón hajóval érkezik a greenwich-i városrészbe, a  kikötő közelében különleges látvány fogadja. Úgy mondják, hogy a britek egyik ikonját látja, azt a hatalmas, több árbocos klippert, amely egykor a tengereket, az óceánokat szelte és az angol hajósok büszkesége.

Greenwich az angol hajózás fellegvára, amely naponta sok, a metropoliszba látogató turistát vonz. Az említett, ma már múzeumként működő hajó száraz dokkban áll a parton, és látogatóközpont tartozik hozzá. Egykor a világ leghíresebb teaszállítója volt, és idén 145 éve annak, hogy vízre engedték. Története szerint az akkori legfejlettebb technológiájával szerelték fel. Ezután egészen a XX. század elejéig, 1922-ig használták, kezdetben Kínából Angliába szállítottak vele teát, majd Ausztráliból gyapotot a Brit-szigetekre, később pedig kiképzőhajóként használták.

Az elhunyt tengerészek emlékére

Napjainkban a világörökség része a klipper, amelyet - egy 2007-ben történt sajnálatos tűzeset után - 50 millió forint értékben nem kis erőfeszítésekkel sikerült szinte teljesen a korabeli állapotába visszaállítaniuk a szakembereknek. Fél évtizeddel később, 2012 tavaszán Erzsébet királynő ünnepélyes keretek között nyitotta meg újra a nagyközönség előtt. Ez az egykori vízi jármű - ahogy Greenwich-ben mondják - jelkép, mert a kereskedelmi hajózás során életüket vesztett tengerészeknek állít emléket.


Ebben a múzeumban - melynek gyűjteménye becslések szerint kétmillió darabból áll - minden, a tengerészettel, a hajózással kapcsolatos dolog együtt van. Látni különböző korokban készült térképeket, több száz földgömböt, hajóorr-díszeket, fényképeket, fegyvereket, egyenruhákat, navigációs és időmérő eszközöket. De nyomon követhető a brit gyarmatosítás története is, főleg a Kínába és Indiába tett hajóutak, az onnan behozott - többek között - teák, porcelánok, a különféle fűszerek sokasága.

Föld alá került az épülettömeg nagy része

A szépséges műemléképületben berendezett múzeumot nemrég új szárnnyal bővítették. A kivitelezést - a világörökség részét képező területen - egy, a műemlékek felújítására szakosodott londoni műhely végezte el. Az építés 35 millió fontba került, melynek jelentős részét egy román születésű, izraeli hajómágnás-üzletember nagylelkű adománnyal segítette. Aki a királyi parkból közelíti meg az új épületrészt, a bejáratnál egy turisztikai csalogató fogadja. Különlegességként egy nagy üvegpalackba zárt vitorlást helyeztek el, amely azt jelzi, hogy a látogató a hajózás birodalmába érkezett. Az új szárnyban a tervezők az épülettömeg többségét a föld alá helyezték. Nagyméretű kiállítótereket alakítottak ki, nyitott archivumot és kutatóközpontot létesítettek, valamint gyermek-foglalkoztatókat, kávézót és múzeumi boltot is nyitottak.



Érdemes tehát megnézni és gyönyörködni a kiállítás remekeiben. Aki itt megfordul, biztosan kedvet kap ahhoz, hogy hajóra szálljon és máshová is eljusson a folyókon, a tengereken.


Művészet és vendéglátás a Káli-medencében

Művészet és vendéglátás a Káli-medencében 

A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?

Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen? 

A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
Szállodatörténelmet ír a Hunguest

Szállodatörténelmet ír a Hunguest 

480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
Ráborították az asztalt a Bookingra

Ráborították az asztalt a Bookingra 

A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban

Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban 

A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése

A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése 

A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.
Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten

Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten 

A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.
Vendégélmény fokozása az AR segítségével

Vendégélmény fokozása az AR segítségével 

A vendéglátóipar mindig is élen járt az új technológiák bevezetésében a vendégélmény fokozása érdekében. A mobil bejelentkezéstől a személyre szabott szolgáltatásokig a szállodák folyamatosan innovatív módokat keresnek ügyfeleik kielégítésére. Az egyik technológia, amely forradalmasíthatja a vendéglátást, az a kiterjesztett valóság (AR).
Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata

Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata 

A Hunguest Hotels megújult arculata elnyerte a Német Formatervezési Tanács által alapított German Design Award 2024 díjat a márkaidentitás kategóriában.
A Dorothea Hotel elnyerte az Év Hotelprojektje díjat

A Dorothea Hotel elnyerte az Év Hotelprojektje díjat 

A BDPST Ingatlanfejlesztő egyik projektje, a Dorothea Hotel nyerte a Portfolio Property Awards díjátadóján az Év Hotelprojektje kategóriában járó elismerést kedden Budapesten. Az eseményen az év legkiemelkedőbb hazai teljesítményeit, megoldásait és fejlesztéseit bírálták.

Interjú

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.
Rodrigo Tellez Acosta: Szeretem a meglepetéseket

Rodrigo Tellez Acosta: Szeretem a meglepetéseket 

Senior Interior designer a Lissoni Associati-nál. A Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének tagja.
Ariana Grüll: Az építészeknek túl kell lépniük a nemzetközi trendek puszta követésén

Ariana Grüll: Az építészeknek túl kell lépniük a nemzetközi trendek puszta követésén 

A Klasszis TopDesign 2024 verseny egyik zsűritagja, Ariana Grüll a tavalyi versennyel kapcsolatos tapasztalatairól mesélt, és arról, hogy mit vár az idei pályaművektől.