Újra lekörözte a szállodákat az Airbnb?

Összehasonlították a népszerű utazási célpontokban a szállodai szobák és az Airbnb árait. A megtakarítás egyes helyeken szembetűnő.

Szinte minden európai metropoliszban már idén húsvétkor kiderült, hogy a szállodai árak az infláció mértékét jelentősen meghaladó mértékben emelkedtek.

 

A negatív éllovas ebben az esetben Barcelona volt, ahol egy szállodai szoba átlagosan 33 százalékkal került többe, mint az előző évben hat százalékos infláció mellett. Ennek tükrében idén nyáron az európai nagyvárosokban a nyaraló apartmanok – különösen az Airbnb-k – ismét érdekesebbé váltak az árakat tekintve.

A Moneyzine brit portál pénzügyi szakértői 35 városban végeztek átfogó árösszehasonlítást. Az eredmény: egyes városokban az Airbnb jelenleg csak fele annyiba kerül, mint egy szállodai szoba.

A legszembetűnőbb különbség jelenleg Isztambulban van, ahol az Airbnb átlagára majdnem 62 százalékkal alacsonyabb, mint egy szállodai szobáé.

Athénban viszont egy szállodai szoba átlagosan 123 euróba kerül, az Airbnb viszont feleannyiba.

Lisszabonban a szállodák drágultak (átlagos szállodai szobaár 188 euró), az Airbnb még mindig csak a felébe kerül.

Egy Airbnb átlagos árkülönbség egy szállodai szobához képest:

Isztambul: 62%

Athén: 50%

Lisszabon: 49%

Természetesen az Airbnb jelenleg alacsonyabb árai különösen azokban a városokban érik meg, ahol az árszínvonal amúgy is magas. Párizsban például egy apartman jelenleg átlagosan csak 117 euróba kerül, míg egy szállodai szoba 216 euróba. Ez majdnem 46 százalékos különbséget jelent.

A legdrágább szállodai szobák jelenleg Reykjavíkban (252 euró) és Dublinban (236 euró) vannak. Izlandon az Airbnb 26 százalékkal olcsóbb idén nyáron, mint a szállodai szobák, Írországban pedig közel 30 százalékot spórolhatunk.

Vannak érdekes kiugró értékek is: Oslóban és Tiranában az Airbnb jelenleg még drágább, mint a szállodai szobák. Norvégiában bő 9 százalékkal, Albániában viszont átlagosan csak 50 centtel fizetünk többet egy Airbnb-n keresztül bérelt apartmanért, mint egy szállodai szobáért (48 euró).

Amszterdamban a megtakarítás csak csekély. Ott egy szállodába menni csak körülbelül 9 százalékkal kerül többe. Horvátország idén is rendkívül népszerű a belföldi nyaralók körében, és ezért nagyon drága. De még Dubrovnikban is lényegesen kevesebbe kerül jelenleg egy Airbnb. A 98 euró körüli árak és a 168 eurós szállodai szoba ára között a különbség 42 százalék.

Tovább olvasok >>

Forrás: Vízpartok.hu


Művészet és vendéglátás a Káli-medencében

Művészet és vendéglátás a Káli-medencében 

A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?

Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen? 

A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
Szállodatörténelmet ír a Hunguest

Szállodatörténelmet ír a Hunguest 

480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
Ráborították az asztalt a Bookingra

Ráborították az asztalt a Bookingra 

A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban

Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban 

A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése

A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése 

A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.
Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten

Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten 

A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.
Vendégélmény fokozása az AR segítségével

Vendégélmény fokozása az AR segítségével 

A vendéglátóipar mindig is élen járt az új technológiák bevezetésében a vendégélmény fokozása érdekében. A mobil bejelentkezéstől a személyre szabott szolgáltatásokig a szállodák folyamatosan innovatív módokat keresnek ügyfeleik kielégítésére. Az egyik technológia, amely forradalmasíthatja a vendéglátást, az a kiterjesztett valóság (AR).
Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata

Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata 

A Hunguest Hotels megújult arculata elnyerte a Német Formatervezési Tanács által alapított German Design Award 2024 díjat a márkaidentitás kategóriában.
A Dorothea Hotel elnyerte az Év Hotelprojektje díjat

A Dorothea Hotel elnyerte az Év Hotelprojektje díjat 

A BDPST Ingatlanfejlesztő egyik projektje, a Dorothea Hotel nyerte a Portfolio Property Awards díjátadóján az Év Hotelprojektje kategóriában járó elismerést kedden Budapesten. Az eseményen az év legkiemelkedőbb hazai teljesítményeit, megoldásait és fejlesztéseit bírálták.

Interjú

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.
Rodrigo Tellez Acosta: Szeretem a meglepetéseket

Rodrigo Tellez Acosta: Szeretem a meglepetéseket 

Senior Interior designer a Lissoni Associati-nál. A Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének tagja.