Először Jean-Luc Naret, a nagyhírű Michelin Guides tagja előadását ismertette, amelyben többek közt az az érdekes információ is elhangzott, hogy 10 év alatt a szállodaipar 90 százaléka 10 olyan vállalkozás tulajdonába kerül majd, ahol a költségeket alaposan csökkentik, ezzel megalapozzák a boutique-hotelek sikerét szerte a világban. Magyarán: a költségtakarékosság a minőség rovására megy, ezért az igényes utazó közönség érdeklődése a kisebb, boutique-jellegű házak, láncok iránt megnő. Utána Kovács alelnök, szintén a luxusszállodák jövőképe kapcsán egy másik előadásból is idézett: miszerint közel az idő, amikor írisz ellenőrzéssel nyílnak majd a szállodai szobák, vagy éppen ujjlenyomatával vesz majd a vendég egy italt a bárban – a biztonsága érdekében. Ezt követően, váratlan napirendi pontként, Keserű Csaba, az Ernst&Young igazgatója kapott szót, aki az EURO 2012-es, horvát-magyar közös rendezésű Futball-EB pályázati szervezőbizottságának tagja, és aki arra kérte a szállodai hallgatóságot, hogy a pályázat sikere érdekében július végéig írják alá azt a szerződést, ami négy város hoteljeire vonatkozik. A dokumentumban garantálniuk kell, hogy 2012-ben azon az áron, azt a kapacitást biztosítják azon a minőségen, ami az előzetes szerződésben szerepel. Kopócsy Andrea, az MSZSZ soros elnöke figyelmeztette kollégáit, hogy bár már kézhez kapták véleményezésre a szerződést, azonban nem szerepelnek benne pontos dátumok, kontingensek, ez csupán egy formanyomtatvány. Kovács István kért ismét szót, aki ehhez hozzátette, hogy ebben a formában nincs arra esély, hogy az érdekeltek aláírják a szerződést a közeli határidőig, mert túl általános, és túl egyoldalú az UEFA javára. Majd e váratlan közjáték miatt Niklai Ákos előadása lerövidült a szállodai trendekről, akárcsak Mezősi Csilláé, aki németországi tapasztalatai alapján az ottani egészségpénztárakról, valamint az EU ezzel kapcsolatos rendeleteiről számolt be. Hozzászólásokkal fejeződött be az MSZSZ tavaszi ülése. Folytatás az őszi ülésszakon, amelyre Balatonalmádiban kerül majd sor.
Véget ért az MSZSZ tavaszi Tagértekezlete
Pénteken Debrecenben, a Kölcsey Központban tartott Magyar Szállodaszövetség tavaszi Tagértekezletének második napján elsőként Kovács István, az MSZSZ alelnöke a nemrégiben Budapesten lezajlott EHMA ülés kapcsán két érdekes, ott elhangzott prezentációról számolt be.
Művészet és vendéglátás a Káli-medencében
A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?
A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
Szállodatörténelmet ír a Hunguest
480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
Ráborították az asztalt a Bookingra
A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban
A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése
A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.
Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten
A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.
Vendégélmény fokozása az AR segítségével
A vendéglátóipar mindig is élen járt az új technológiák bevezetésében a vendégélmény fokozása érdekében. A mobil bejelentkezéstől a személyre szabott szolgáltatásokig a szállodák folyamatosan innovatív módokat keresnek ügyfeleik kielégítésére. Az egyik technológia, amely forradalmasíthatja a vendéglátást, az a kiterjesztett valóság (AR).
Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata
A Hunguest Hotels megújult arculata elnyerte a Német Formatervezési Tanács által alapított German Design Award 2024 díjat a márkaidentitás kategóriában.
A Dorothea Hotel elnyerte az Év Hotelprojektje díjat
A BDPST Ingatlanfejlesztő egyik projektje, a Dorothea Hotel nyerte a Portfolio Property Awards díjátadóján az Év Hotelprojektje kategóriában járó elismerést kedden Budapesten. Az eseményen az év legkiemelkedőbb hazai teljesítményeit, megoldásait és fejlesztéseit bírálták.
Interjú
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.
Rodrigo Tellez Acosta: Szeretem a meglepetéseket
Senior Interior designer a Lissoni Associati-nál. A Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének tagja.