A tagok örömmel üdvözölték az EU Tanács döntését, miszerint az ágazat önállóan is nevesítésre került az EU munkaerő-igényes és helyi szolgáltatási ágazatai között, melyek hosszú távon jogosultak a kedvezményes ÁFÁ-ra. Ennek tükrében a tagországok képviselői megütközéssel fogadták a magyarországi híreket, hogy az európai tendenciákkal ellentétesen nálunk az ÁFA emelésére kerül sor egy, az egyéb országokban szociálisan kezelt ágazatban. A leggazdagabb európai államok közé tartozó Svédország szövetsége "üdvözlet a klubban" szavakkal vette a hírt, miszerint július 1-től Svédországon túl másodikként Magyarországon is 25 % lesz a közösségi étkeztetés ÁFÁ-ja a többi ország többnyire 0 és 7 % között mozgó számaival szemben. Felhívták a figyelmet számos európai ország idevágó tapasztalatára, mely szerint a kritikus helyzetben a megemelt ÁFA kulcs kevesebb adóbevételt eredményezett a megelőzőnél, ill. a tervezettnél.
A tanácskozás felhívta az európai döntéshozók figyelmét, hogy az előkészületben álló "zöld" és "szociális" közbeszerzés folyamata további adminisztratív terheket tesz a vállalkozók vállára, holott az aktuális válságban a forráshiányos közintézmények csak a legalacsonyabb ár alapján fognak dönteni Európa-szerte.
A közgyűlésen felsorolt "jó gyakorlatok" közül a legnagyobb érdeklődést egy brit példa váltotta ki. Eszerint az angol szerencsejáték testület 17 millió fontos támogatásával iskolásokat tanítanak egészségesen főzni. A megtanultakat a gyerekek továbbadják szüleiknek, ismerőseiknek és a kísérlet eddigi tapsztalatai szerint láncreakciószerűen terjednek az egészséges étkezés alapjai - tájékoztatta a Napi Turizmust Böröcz Lajos főtitkár.