Visszakapjuk a Duna-partot?

Lapunk tavaly júliusi számában többek között a budapesti fejlesztések kapcsán foglalkoztunk a Partraszállás programmal, amelynek célja, hogy a Dunapartot „visszaadja” a városnak. A Duna teljes fővárosi szakaszán a már meglévő, kikötésre alkalmas helyek felülvizsgálását, új kikötő- és hajózási lehetőségek, valamint a nemzetközi hajókikötő lehetséges helyszínének kijelölését ez év végéig ígérték. A folyamat állásáról Z. Halmágyi Judit, építész (EEA Budapest), városfejlesztésért és városképvédelemért felelős fővárosi képviselő adott tájékoztatást.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

„Jó hír, hogy 2008-ra Budapest költségvetésében megjelent egy új sor, mivel az anno Janesch Péter építész által Partraszállás néven iníciált projekt kiemelt városfejlesztési üggyé vált, A mérnöki szakmunka, az előkészítés szakasza június elején indult. Zajlik a helyzetfelmérés, figyelembe véve a várható budapesti közlekedésfejlesztést. Meghatározzuk, hol vannak még szabad területek (például az új, tervezett városi vízi tömegközlekedés buszainak beállítására), emellett egy olyan adatbázist hozunk létre, amely a rövid és a hosszú távú programoknak egyaránt az alapját adja. Szeretnénk elérni, hogy a Duna elsődleges funkciója a közösségi közlekedés kiszolgálása legyen. Ezek mellé kapcsolódnak a különféle szolgáltatások az egészen egyszerű, elérhető kínálattól a különlegesebbekig, mint például, vízi taxi, plázs stb. A munkában két csapásirány van, mindkettő alapos, profi előkészítést igényel. A rövid távú program a már meglévő kikötőkre, és a hozzájuk kapcsolódó szolgáltatásokra vonatkozik. A jelenlegiek mellett újabb helyeken adhatnak ki engedélyeket, azzal a kitétellel, hogy ha megindul a hosszú távú projekt munkálata, arra az időre a szóban forgó helyen szüneteltetik a vízen lévő szolgáltatásokat. Az engedélyeket a Vízügyi igazgatóság és a part tulajdonosai, a Főváros és az illetékes kerületek adják ki. A szabad helyeket nyitott pályázat útján hirdetik meg, amit várhatóan 2009 elejére írnak ki, ezt gyors elbírálás követi majd. Több éve keresnek megoldást a problémára, miszerint noha szükség van a Duna menti autós forgalomra, ez egyben elvágja a folyót a várostól. Ennek feloldásáról szólna a másik, a hosszú távú projekt: jövő év tavaszán írnák ki az erre vonatkozó két lépcsős, nemzetközi mérnöki és építészeti pályázatot. Erre a Nemzetközi Építész Szövetséget (UIA) szeretnénk felkérni, akinek munkáját a Budapesti Kamara segítené. A nemzetközi pályázattal természetesen nem a hazai mérnökök szakmai hozzáértését kérdőjelezzük meg, hanem az ebből adódó előnyöket szeretnénk kihasználni: így a munkába új szemlélet is bekerülhet, továbbá ez nagyon értékes marketing a város számára, Budapest visszakerülhet Európa mentális térképére. Emellett, a nemzetköziség miatt új uniós forrásokhoz is hozzájuthatunk. Mindkét pályázat jogilag a Fővárosi Közgyűlés Kiemelt Fejlesztések Bizottságához tartozik, de a Városfejlesztési és Városképvédelmi Bizottsággal közösen menedzseli. Mindez egy hosszú folyamat lesz, amelyet szisztematikusan, profin és európai színvonalon szeretnénk végigcsinálni” – zárta szavait Z. Halmágyi Judit.

Dráguló repülés, erős forint – merre utaznak idén a magyarok?

Dráguló repülés, erős forint – merre utaznak idén a magyarok? 

Hogyan utaznak idén a magyarok? – beszélgetés Somlyai Zoltánnal, az MSZÉSZ napokban leköszönt elnökével.
Jön az Országos Étterem Hét

Jön az Országos Étterem Hét 

Szerdától lehet asztalt foglalni a tavaszi Országos Étterem Hét rendezvényre, amelyen több mint 200 vendéglátóhely, köztük 14, Michelin-ajánlással rendelkező étterem menüiből lehet majd választani.
Egy korty Ázsia reggelire

Egy korty Ázsia reggelire 

Kulturális ízkavalkáddal hódít az új belvárosi brunchozó.
Művészet és vendéglátás a Káli-medencében

Művészet és vendéglátás a Káli-medencében 

A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?

Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen? 

A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
Szállodatörténelmet ír a Hunguest

Szállodatörténelmet ír a Hunguest 

480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
Ráborították az asztalt a Bookingra

Ráborították az asztalt a Bookingra 

A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban

Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban 

A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése

A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése 

A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.
Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten

Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten 

A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.