A hivatalos megnyitó és köszöntő után a plenáris ülést Derek Hall, a Plymouth Egyetem professzora nyitotta gondolatébresztő előadásával, melyben főként arról beszélt, hogy napjainkban már nem annyira a desztinációk, hanem az ott végezhető tevékenységek kapják a hangsúlyt, a turisták ez alapján döntenek, ebben kell valami egyedit nyújtani.
A továbbiakban szekcióülések és kerekasztal-megbeszélések váltották egymást. A megvitatott témák igen széles spektrumon mozogtak. Hangsúlyos szerepet kapott például a kulturális örökségek védelmének és menedzsmentjének szerepe, valamint az interpretáció. Miután a résztvevők jelentős része földrajztudományi háttérrel érkezett, ugyancsak kiemelt téma volt az ökoturizmus, a természeti örökségek, tájak és tájképek védelmének, turisztikai hasznosításuk kérdése. Emellett a szervezők szenteltek egy-egy szekciót a desztinációfejlesztésnek, a turizmusföldrajz szakos hallgatók elhelyezkedési esélyeinek, és a turizmus társadalmi vonatkozásainak is.
Az egyik legérdekesebb előadás az új románinai ország-logo kidolgozásáról szólt. A prezentáció nem csak arra fókuszált, hogy milyen kutatást végeztek, mely célcsoportokat határolták le, hanem azt is bemutatták, hogy hogy választották ki a végleges színeket, formákat és betűtípust.
A konferencián meglepően kevés volt szocialista ország képviseltette magát. Szerbia, Szlovákia, Makedónia, Moldávia, és Lengyelország mellett Magyarországról is csupán a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi karának Turizmus Tanszékéről vett részt egy szerzőpáros. Épp a nagyszámú hazai résztvevő miatt történhetett meg, hogy számos előadó anyanyelvén, románul tartotta előadását – amihez sajnos helyenként az írott kiegészítések is csak románul voltak elérhetőek. A konferencia ténylegesen angol nyelven folyó része mindazonáltal érdekes és tanulságos volt.