Tizenharmadik alkalommal ítélték oda szakmai körök jelölése és szavazatai alapján a legjobb magyar borászatnak járó elismerést. A cím egy olyan bortermelő gazdasági társaság kollektív teljesítményét díjazza, amely bel- és külföldön a magyar bor, borkultúra és a kulturált borfogyasztás széles körű népszerűsítéséért tartósan és eredményesen tevékenykedik. A második helyezett a Frittmann Borászat, a harmadik pedig a Béres Szőlőbirtok lett.
"Három dologban hiszek, a szeretetben, a munkában és a becsületben. Mint szőlész és borász hiszek abban, hogy megfelelő szőlőfajták kiválasztásával, nem mennyiség-, hanem minőség-orientált termesztés-technológiával kiváló minőségű borokat lehet készíteni a Hajós-Bajai borvidéken is, hiszen az ország ezen részén a legmagasabb a napsütéses órák száma, amely a szőlő minősége szempontjából az egyik legfontosabb tényező" – mondta Koch Csaba.
A szőlőművelési innovációjáról is ismert borvidéki elnök, borakadémikus borai már számtalan hazai és nemzetközi versenyen bizonyítottak, a tavalyi év pincészete versenyben a harmadik helyen végzett.
Nyikos István, a Bacchus Arts Stúdió ügyvezetőjének köszöntő beszéde után a Koch pincészet és vezetőjének eredményeit értékelte még a borszakma képviselőin túl Trócsányi László igazságügyi miniszter és Zsigó Róbert, élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkár, a térség országgyűlési képviselője is.
Egy évig a Koch pincészet őrizheti meg Madarasi István szobrászművész Szőlősgazda című alkotását, amelyet a jövőre a következő díjazott kap meg.
Az eseményen több mint kétszázan jelentek meg, Koch borokat kortyoltak, hallgatták a zenét, eszmét cseréltek, és vissza-visszatértek a terített asztalokhoz.