A bűncselekménnyel kapcsolatban a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség a következő közleményt adta ki:
A rendelkezésre álló adatok szerint a vendéglátó egységek üzemeltetésével foglalkozó férfi különböző cégek nevében, bérleti szerződések látszatával üzemeltette a vendéglátó egységeket olyan módon, hogy az ingatlanok tulajdonosai valótlan tartalmú bérleti szerződésekkel az ingatlanok üzemeltetését bérbe adták az előzőekben írt cégek részére. Ezeket a cégeket azonban ténylegesen a gyanúsított irányította, nem pedig a cégnyilvántartásba bejegyzett, „stróman” ügyvezetők. A cégek sem a bejelentett foglalkoztatottak után fizetendő járulékot, sem az egyéb köztartozásokat nem fizették meg, így 2008. január 1. napja és 2013. szeptember 20. napja között a költségvetésnek mintegy 310 millió forint vagyoni hátrányt okoztak. A bűnügy két nő gyanúsítottja pedig szándékosan segítséget nyújtott a férfinek a bűncselekmény elkövetéséhez.
A főügyészség azért indítványozta a gyanúsítottak előzetes letartóztatását, mert a bűncselekmény súlyossága és büntetéssel fenyegetettsége miatt tartani lehet attól, hogy megszöknek, elrejtőznek a hatóságok elől, illetve tanúk befolyásolásával vagy megfélemlítésével meghiúsítanák, megnehezítenék, illetve veszélyeztetnék a bizonyítást. Ezen kívül fennáll a veszélye annak is, hogy a gyanúsítottak újabb, szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekményt követnének el.
Az előzetes letartóztatásról a mai napon, azaz 2013. október 24-én döntött a Kecskeméti Járásbíróság, a nyomozási bíró egy hónap időtartamra elrendelte mindhárom gyanúsított előzetes letartóztatását. A végzés nem jogerős, ugyanis ellene a gyanúsítottak és védőik fellebbeztek.
Forrás: Kecskeméti Hírhatár