Hat Michelin-csillag egy párizsi séfnek

A Michelin-kalauz idei kiadását a turizmusért is felelős francia külügyminiszter mutatta be, hogy az UNESCO szellemi kulturális örökség listájára is felvett francia gasztronómiát támogassa.

Másodszor kapta meg a legmagasabb elismerést, vagyis a három csillagot Yannick Alléno párizsi séf a Michelin étteremkalauz idei franciaországi kiadásában, amely két új helyi konyhát is a legkiválóbbak közé sorolt - derült ki a kalauz hétfői párizsi bemutatóján.

A 46 éves Yannick Alléno, akit a rivális Gault et Millau kalauz októberben az év séfjének választott, júliusban vette át a párizsi Champs-Elysées-n található Pavillon Ledoyen konyhájának vezetését. Miután 2007-ben egyik előző munkahelyét, a Meurice hotel éttermét is három csillaghoz juttatta, idén új konyháját is a legjobbak közé emelte.

A másik új háromcsillagos francia étterem a La Bouitte, amely az Alpokban 2500 méter magasan fekvő Saint-Martin-de-Belleville-ben van. Neve a helyi nyelvjárásban házikót jelent, és negyven évvel ezelőtt raclette-et és fondüt kínált a síelőknek. Tulajdonosai azóta átépítették, kibővítették, ma szálloda is várja a vendégeket. Michael Ellis, a Michelin nemzetközi igazgatója a helyi tavak halaiból készített fogásaikat dicsérte.

A kalauz idei kiadását kivételesen a turizmusért is felelős francia külügyminiszter mutatta be, hogy az UNESCO szellemi kulturális örökség listájára is felvett francia gasztronómiát támogassa. A világ országai közül Franciaországba látogat a legtöbb turista, az ország egyik fő vonzereje az éttermi kultúra.

A világ 111 három Michelin-csillagos étterme közül 26 francia. A kétcsillagos konyhák száma Franciaországban nyolcvan (köztük hét új étterem), az egycsillagosok száma 503 (37 új étteremmel), így összesen 609 étterem került az idei francia Michelin-kalauzba.


Magyar piacon tűnt fel a 3 Michelin-csillagos spanyol sztárséf

Magyar piacon tűnt fel a 3 Michelin-csillagos spanyol sztárséf 

Vajon mit keresett ott?
Családias hangulatú étteremnyitás a Várnál

Családias hangulatú étteremnyitás a Várnál 

Megnyílt a Varjúvár étterem a Várkert Bazárban.
SVÉT eszem-iszom Szigetmonostoron

SVÉT eszem-iszom Szigetmonostoron 

A Stílusos Vidéki Éttermiség (SVÉT), a nívós vidéki gasztronómiát képviselők szövetsége a Rosinante Fogadóba készül április 5-én.
Közösségi élménytér a Hunyadi téri vásárcsarnokból

Közösségi élménytér a Hunyadi téri vásárcsarnokból 

A vásárcsarnok állapota az elmúlt évtizedek során folyamatosan romlott.
Jó hírek a magyarországi sörfogyasztásról

Jó hírek a magyarországi sörfogyasztásról 

Ezzel a bővülés dinamikája visszatért a 2021-ben és 2022-ben mért 3 százalék körüli mértékhez.
Betiltották a budapesti aluljárókban történő sütögetést

Betiltották a budapesti aluljárókban történő sütögetést 

Vége a helyben sütésnek – a Főpolgármesteri Hivatal döntése szerint.
A Coca-Cola kapcsán Önnek is a tej jut eszébe?

A Coca-Cola kapcsán Önnek is a tej jut eszébe? 

Pedig ideje lenne, mert a tej egy ideje fontos szerepet játszik a kólagyártó cég életében.
Megvédte címét a pálinkaverseny tavalyi győztese

Megvédte címét a pálinkaverseny tavalyi győztese 

Több mint 2400 minta versenyzett a XV. Quintessence pálinka- és párlatversenyen.
Megtévesztette a fogyasztókat a Foodora – meg is büntették érte

Megtévesztette a fogyasztókat a Foodora – meg is büntették érte 

Több mint 35 millió forintos bírságot szabtak ki az ételrendelési portál üzemeltetőjére.
A konyhasziget szíve – A Marrone-sztori

A konyhasziget szíve – A Marrone-sztori 

Van egy családi alapítású olasz cég, amelyik professzionális, egyedi tervezésű konyhai rendszereket tervez, és le is gyártja saját tervezésű konyháit, konyhaszigeteit.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.