Az április 21. és 25. között megrendezésre kerülő Hungarian Wine Summit hazánk egyik legexkluzívabb boreseménye, amelynek célja a magyar borászok versenyképességének növelése a nemzetközi piacon.
A Magyar Bormarketing Ügynökség égisze alatt és a Nemzeti Bormarketing Stratégiához illeszkedő Magyar Bor Csúcstalálkozó megújult lehetőséget kínál a nemzetközi célpiacokról érkező kereskedők, importőrök, influenszerek számára, hogy többszáz magyar bort fedezzenek fel.
A rendezvényen a magyar borászok lehetőséget kapnak a nemzetközi kapcsolatok építésére és piacok bővítésére. Felvonulnak a magyar borélet képviselői és szakmai találkozók keretein belül mutatják be boraikat a nemzetközi célpiacról érkező borszakmai képviselőknek, ezzel is növelve a magyar borok versenyképességét.
Április 22-én a Millenáris Parkban tartott szakmai rendezvényen a borszakma nemzetközi képviselői megismerhették a magyar borszakma kiemelkedő alakjait, sokszínű magyar borvidékeket, az izgalmas hazai borokat és stílusokat. Az esemény során ismertetésre kerültek Magyarország borászati kiválóságai, a különböző díjnyertes borok, az édes Tokaji borok, a vulkanikus talajból születő fehér és vörösborok, illetve a feltörekvő habzóborok.
A két különteremben is több érdekes szakmai előadások keretében merülhettek el az érdeklődők hazánk őshonos szőlőfajtáiról Gere Andrea és Kristian Kielmayer idegenvezetésével tudhattak meg mindent a Balaton és Villányi régió jellegzetességeiről és az itt születő fehér és vörösborok sokféleségéről, egyedi sajátosságairól.
A másik teremben Dr. Kovács Barnabás és Makai Gergely mutatta be a forradalmi szemléletű fiatal borászok munkáját, majd ezeket követően külön masterclass előadás foglalkozott a fenntartható szemléletű borkészítéssel, illetve a megfizethető és ízletes borokkal.
Az úgynevezett „Kóstoló és B2B Partnerkereső zóna” különleges lehetőséget adott arra, hogy a 150 magyar borpincészet közel 500 borát megkóstolhassák a vendégek.
A konferencia harmadik napjától terepbejárásra kerül sor. A mesterkurzusok témáit követve a szakmai látogatók bejárják Tokaj, Eger, Etyek-Buda, Szekszárd, Villány, és a Balaton szőlőtermő régióit, hogy még részletesebben megismerhessék a borvidékek és a pincészetek sajátosságait. Egyúttal a borászok ismét lehetőséget kapnak boraik bemutatására.