Samut, a kiselefántot örökbe fogadta a Gundel

A Gundel Étterem örökbe fogadta a Fővárosi Állatkert egyik legkedveltebb lakóját, Samut, a kiselefántot.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A különleges alkalomra rajzpályázatot is hirdettek, a nyertesek nevét az ünnepélyes ceremónián jelentették be, valamint olyan gyerekeket is vendégül láttak, akiknek egy állatkerti látogatás igazi kiváltság.


Fotó: Eventrend Group

Az örökbefogadással egy régi kapcsolat vált szorosabbá: a Gundel és az Állatkert szomszédsága több mint 130 évre nyúlik vissza, együttműködésük mindig is kiváló volt. 

Később a Gundel Étterem logója két elefánt lett, az ihletet természetesen az Állatkert főbejáratánál álló két kőelefánt adta.

Mint az ezzel kapcsolatos közleményből kiderül, a Gundel számára az örökbefogadás túlmutat egy szimbolikus gesztuson:

hosszú évek óta elkötelezettek a társadalmi felelősségvállalás mellett.

(b-j): Benkő Márton, Magyary Jenő, Pintér Mariann, Samu, a Gundel elefántja, Putz Csaba, Sós Endre (Állatkert), Czink László
(b-j): Benkő Márton, Magyary Jenő, Pintér Mariann, Samu, a Gundel elefántja, Putz Csaba, Sós Endre (Állatkert), Czink László
Fotó: Eventrend Group

Az ünnepélyes örökbefogadási eseményen a Magyar Speciális Olimpia Szövetséggel (MSOSZ), a III. kerületi Csalogány EGYMI-vel, valamint a Fővárosi Állat és Növénykerttel együtt olyan gyerekeket és kísérőiket látták vendégül, akik számára az állatkerti látogatás, és a különleges vendégváró falatok valódi élményt és örömet jelentett.

Hogy a legkisebb vendégek is mindig találkozhassanak Samuval, az étteremben egy plüsselefánt várja őket, aki szintén a Samu nevet kapta. 

Az ünnepséget színesítette egy rajzpályázat is, amelyre a XIV. kerületből 23 iskola több mint 150 alsó tagozatos diákja küldte el munkáját. A gyerekek fantáziájuk segítségével álmodták meg, hogyan jelenhet meg az elefánt a Gundel világában. A zsűri értékelte a kreativitást, és a következő eredmény született:

Díjazottak:

1. helyezett: Zöldi János – Liszt Ferenc Általános Iskola

2. helyezett: Fogarasi Sára – Városligeti Magyar–Angol Két Tannyelvű Iskola

3. helyezett: Nick-Vékony Nimród – Hajós Alfréd Általános Iskola

Különdíj: Mónus Kincső Natália – Mozgásjavító EGYMI

 


Megcsappant a vendéglátósok forgalma az Airbnb-tiltásnak köszönhetően

Megcsappant a vendéglátósok forgalma az Airbnb-tiltásnak köszönhetően 

Terézváros vendéglátósait érinti érzékenyen az Airbnb-korlátozás.
Top 100 hely a Balaton körül

Top 100 hely a Balaton körül 

Ezúttal nem több mint háromszáz helyet mutat be Balaton 2026 Gasztrokalauz, hanem a szerkesztőség által legjobbnak ítélt Top 100-at.
Kéknyelű kóstoló Badacsonyban

Kéknyelű kóstoló Badacsonyban 

Rekordszámú érdeklődő és kiállító a Kéknyelű Virágzás Ünnepén.
Ezt keresik ma a fogyasztók: készre kevert italok

Ezt keresik ma a fogyasztók: készre kevert italok 

Az iparági adatok egyértelműen bizonyítják, hogy a „készre kevert italok” kategória már nemcsak egy átmeneti trend, hanem a piac legstabilabb növekedési motorja.
Raktáravató esemény különös gasztroprogrammal bélelve

Raktáravató esemény különös gasztroprogrammal bélelve 

Több száz üzleti partnerét invitálta június 17-én új, Zodony utcai logisztikai központjába a Budapest Party Service.
Magyar sikerek a londoni borversenyen

Magyar sikerek a londoni borversenyen 

Idén 23. alkalommal rendezték meg a Decanter World Wine Awardsot Londonban.
Kész a Váli Birtok amfórás kéknyelűje

Kész a Váli Birtok amfórás kéknyelűje 

A nagy sikerű 2022-es évjárat után ismét elkészült az egyik legkülönlegesebb fehérbor, a Váli Kéknyelű Amfóra Ágyús-dűlő 2024.
Sáppusztán készítik Magyarország legjobb pálinkáját

Sáppusztán készítik Magyarország legjobb pálinkáját 

Az idei megmérettetésre 36 pálinkafőzde 301 pálinkával nevezett, 57 arany, 127 ezüst és 89 bronz minősítést, valamint 23 champion díjat osztottak ki.
Sörcsapolási titkok Múzeumok Éjszakáján

Sörcsapolási titkok Múzeumok Éjszakáján 

Történelem, sörkultúra és különleges kóstolók június 20-án a Múzeumok Éjszakáján a Dreher Sörmúzeum jóvoltából.
Lángok, koktélok és világkonyha  – kerti partival ünnepel a fővárosi bisztró

Lángok, koktélok és világkonyha – kerti partival ünnepel a fővárosi bisztró 

Tízéves jubileumi programsorozatának következő állomásaként egy rendhagyó nyáresti eseményre invitálja vendégeit A Kert Bisztró.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.