Terjed a mangalica-kultusz

Helyben készült ételek, főzőverseny, élőállat-kiállítás, kistermelői piac és könnyűzenei koncertek is várják a közönséget a X. Budapesti Mangalica Fesztiválon február 10. és 12. között a Szabadság téren, ahol mangalicatenyésztőkkel is találkozhatnak az érdeklődők.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A fesztiválra az ország legkülönbözőbb pontjairól érkeznek tenyésztők és őstermelők, így sok esetben magától az állattartótól vehetik meg a Mangalicatenyésztők Országos Egyesülete által ellenőrzött állományból kikerült termékeket a látogatók - olvasható a szervezők MTI-hez eljuttatott közleményében. A közönség megtapasztalhatja majd a mangalica felhasználásának sokszínűségét, hiszen a helyben sült egész malac és a klasszikus disznótoros ételek mellett street food fogásokat és különlegességeket is kóstolhatnak a látogatók.

A Komachi Japán Bisztro mangalica-menüsort készít a rendezvényre, amelyben szerepel egy disznóhússal és zöldségekkel feldúsított miszó leves, és egy hajszálvékony szeletekre vágott mangalicatarjából álló ragu is, amelyet kiváló minőségű japán rizzsel kínálnak. Az ételeket japán árpateával lehet majd leöblíteni.

A rendezvényen kapható lesz mangalicatepertővel töltött étcsokoládé is, de a mangalicazsír alternatív felhasználásaira is kaphatnak ötleteket az érdeklődők a Jacques Liszt pékség jóvoltából. Szombaton főzőversenyt tartanak, amelyre nevezési díj nélkül regisztrálhatnak a fesztivál honlapján baráti társaságok, cégek, vagy akár egyéni versenyzők is. A bográcsételeket elbíráló zsűri tagja lesz Vajda Pierre ételkritikus, valamint Kovács Lázár és Segal Viktor séf.

A fesztiválon idén is kiemelt helyet kap a termelői piactér, ahol a magyar kisgazdálkodók és családi vállalkozások kínálják majd termékeiket a sajtoktól kezdve a házi lekváron és szörpön, valamint a mézen át a különböző olajokig, fűszerekig. A szervezők színpadi műsorokkal is várják a közönséget: lesz vásári komédia, gasztronómiai bemutató, látvány tepertősütés és könnyűzenei koncert is.

Forrás: Vendég&Hotel Online / MTI


Búcsú a neves séftől

Búcsú a neves séftől 

Elhunyt Lőrincz György.
Elismerés a legendás budai presszónak

Elismerés a legendás budai presszónak 

Az 1961-ben megnyílt egység nemcsak retró hangulatáról ismert, hanem számos különleges történetet is őriz.
Bezár a Rosenstein

Bezár a Rosenstein  

Szeptemberben újranyit.
Hazai rajnai rizling a Top 3-ban a Meininger's Best of Rieslingen

Hazai rajnai rizling a Top 3-ban a Meininger's Best of Rieslingen 

A Meininger's Best of Riesling mezőnyét évről évre a világ legismertebb német rizlingtermelői határozzák meg.
Taroltak a tokaji borok

Taroltak a tokaji borok 

Öt nemzetközi aranyérem a tokaji Patricius Borháznak.
Megjelent a sertéspestis  Szerbiában – meg is van az eredménye

Megjelent a sertéspestis Szerbiában – meg is van az eredménye 

Több mint tízezer sertést ölnek le, amit a következő két napban hajtanak végre.
Hamarosan újra nyitva Újlipócia nappalija

Hamarosan újra nyitva Újlipócia nappalija 

Új fejezet a Dunapark történetében: július 25-én nyit újra Újlipótváros ikonikus kávéháza.
Szeptemberben Etyeken minden a pezsgőről szól

Szeptemberben Etyeken minden a pezsgőről szól 

Pezsgőünnepet rendeznek most első alkalommal.
Financial Times: Vizsgálja közép-európai érdekeltségeinek eladását a Tesco, a magyar üzletág is érintett

Financial Times: Vizsgálja közép-európai érdekeltségeinek eladását a Tesco, a magyar üzletág is érintett 

A brit gazdasági lap értesülése szerint a Tesco banki tanácsadók bevonásával vizsgálja a három országban működő leányvállalatokkal kapcsolatos stratégiai lehetőségeket.
MVI-helyzetjelentés 2025-ről: napi 4-5 üzlet zárt be

MVI-helyzetjelentés 2025-ről: napi 4-5 üzlet zárt be 

A vendéglátó üzletek számának csökkenése ismét gyorsult.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.