Csúcsra járnak év végén a hazai szálláshelyek

Országszerte 225 ezer előfoglalás érkezett a hazai szálláshely-szolgáltatókhoz az év utolsó hétvégéjére, és ez meghaladja az előző év azonos időszakában lefoglalt vendégéjszakák számát. Így idèn erősebb forgalomra számíthatnak a szálláshely szolgáltatók, mint egy évvel ezelőtt.

Budapestre csaknem háromszor annyi belföldi foglalás érkezett idén, mint amennyi vendégéjszakát eltöltöttek tavaly a látogatók. A várhatóan fővárosban szilveszterező külföldi turisták vendégéjszakáinak száma pedig még a hazai látogatókét is kétszer felülmúlja. A vidéki szálláshelyeken ugyanakkor a hazai vendégek lesznek az év utolsó napjaiban többségben. Turisztikai térségek tekintetében a 108 ezer foglalás alapján a Balaton a legnépszerűbb úti cél, ott több mint 31 százalékuk búcsúztatja majd az óévet.

 

A fővárosi szálláshelyekre mintegy 29 ezer belföldi vendégéjszaka-foglalás érkezett, ami háromszor több, mint a 2021. év végén eltöltött éjszakák száma. Szintén jelentősen nőttek a külföldi foglalások, az eddig beérkezett 62 ezer lefoglalt vendégéjszaka száma több mint kétszerese a belföldinek. A legtöbb turista Olaszországból, Németországból, Izraelből, Spanyolországból és az Egyesült Királyságból érkezik Budapestre az óévet búcsúztatni.

A külföldiek körében egyértelműen a főváros a legnépszerűbb úti cél, az általuk lefoglalt mintegy 92 ezer vendégéjszaka 68%-a budapesti szolgáltatókhoz érkezett, majd a Balaton (6%), Bük-Sárvár (4%) és Debrecen és térsége (4%) következik. A belföldi vendégek több mint 133 ezer vendégéjszakát foglaltak le, ennek jelentős részét, 105 ezret vidéki szálláshelyeken. Közülük a legtöbben (21%) a Balaton turisztikai térségbe érkeznek majd szilveszterkor, de szintén sokan látogatnak majd a Mátra-Bükk (10%), valamint Budapest környékére (7%).

A foglalások körében a 4 csillagos szállodák a legkedveltebbek, a fővárosi szállodai előfoglalások 46, a vidékiek 56 százaléka érkezett ezekbe a hotelekbe.

 

Forrás: MTÜ / Turizmus Online


Bokrétaünnep Budapesten –  Moxy Budapest Downtown

Bokrétaünnep Budapesten – Moxy Budapest Downtown 

A Forestay Group épülő házuk szerkezetkész állapotát ünnepelte, amely egy 283 szobás szállodaprojekt Budapest történelmi negyedében.
Látványosan belépett a Mövenpick a budapesti szállodapiacra

Látványosan belépett a Mövenpick a budapesti szállodapiacra 

A budapesti Mövenpick Hotel Budapest Centre története mesébe illő, megjelenése lenyűgöző.
Északi stílus új köntösben – ibis Styles nyitás Tallinnban

Északi stílus új köntösben – ibis Styles nyitás Tallinnban 

Az ibis új helyszínekkel erősíti európai pozícióit a régióban.
Több mint 65 ezer spanyol Airbnb-s szálláshely szűnik meg

Több mint 65 ezer spanyol Airbnb-s szálláshely szűnik meg 

Sok spanyol az ilyen rövid távú kiadásokat okolja a lakáshiány súlyosbodásáért.
Szállásfoglalási előrejelzés az idei főszezonra

Szállásfoglalási előrejelzés az idei főszezonra 

Magyarország egyik vezető hotel menedzsment szoftverének friss adatai szerint.
Ötcsillagos Maldív-szigeteki szálláshely a világ legjobb szállodái között

Ötcsillagos Maldív-szigeteki szálláshely a világ legjobb szállodái között  

Az Ayada Maldives elnyerte a TripAdvisor „Best of the Best” címet a 2025-ös Travelers’ Choice Awards keretében.
Fehér ház a kéklő tó partján – születésnapot ünnepelt a Kenese Bay Garden

Fehér ház a kéklő tó partján – születésnapot ünnepelt a Kenese Bay Garden 

Van a Balaton északi partján egy hely, amit, ha egyszer felfedez az ember, szinte biztos, hogy szeretne oda visszatérni.
Átadták az idei Aranynap-díjakat

Átadták az idei Aranynap-díjakat 

Hat magyarországi konferencia és wellness szálloda, valamint rendezvényhelyszín kapott elismerést.
Napfényes fejezet – a Danubius-lánc, köztük a  Danubius Hotel Helia megújulásáról

Napfényes fejezet – a Danubius-lánc, köztük a Danubius Hotel Helia megújulásáról 

A Danubius Hotel Helia – nevéhez méltóan, hiszen a „Helia” a Naphoz kötődőt jelenti – fénylő pont a főváros szállodai kínálatában.
Újabb négy ház a Hilaris Hotels portfóliójában

Újabb négy ház a Hilaris Hotels portfóliójában 

Négy magyarországi szálláshellyel bővül a szállodalánc.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.