Határmenti családbarát szálloda az Accent Hotels portfóliójában

Meghívást kaptunk a 43 szobás Hotel Xylophonba, ahol a családi kikapcsolódás nem csak pusztán ígéret, hanem valóban minden apró részletében megvalósul. Ez egy olyan osztrák szálloda, amely nem csupán egy újabb pihenőhely a térképen, hanem valódi gyerekbirodalom – mindössze egy kőhajításnyira a magyar határtól.

Gólya áll elgondolkodva fél lábbal Strebersdof (magyarul: Répcemicske) határában. Ez a határmenti település már jó ideje egybeolvadt Lutzmannsburggal (Locsmánddal), ami azt jelzi, nemcsak a gólyák érkeztek meg téli afrikai telelő útjukról költőhelyükre, hanem mi is elértük úti célunkat: a Lutzmannsburgban található négycsillagos gyerekhotelt, a Hotel Xylophont.


Fotó: Accent Hotels/Farkas Attila

Lutzmannsburg neve eddig leginkább a Sonnentherme fürdőparadicsom miatt csenghet ismerősen a magyar családoknak. Ez Ausztria egyik legnagyobb és legnépszerűbb élményfürdője, amelyet kifejezetten a kicsik örömére terveztek. A gyermekeknek kialakított csúszdák, pancsolók és élményzónák igazi mágnesként vonzzák az apróságokat, miközben a szülőknek esélyük sincs unatkozni, vagy egyhelyben ülni.


Fotó: Sonnentherme Lutzmannsburg

Miben nyújt mást a lutzmannsburgi gyerekhotel a többi hasonló szálláshelynél?

Négy pontban lehet felsorolni a különbségeket:

  • Gyerekbarát szemlélet és dizájn: Ez nem csak egy “gyerekbarát” szálloda, amire odabiggyesztették ezt a címkét, hanem a két épületből álló háznak tényleg minden részlete arról árulkodik, hogy a tervezéskor a kicsik voltak a főszereplők, és a családok kényelmét tartották szem előtt. Minden szobában van gyerek pótágynak megfelelő plusz fekvőhely, fellépő, igény szerint rácsos ágy, beépített pelenkázó és a recepciónál ott sorakoznak a babakocsik. A rajzok, a folyosók oldalán lévő felfestések vidám, mesékből ismert gyerekfigurák, az étterembe akár csúszdán érkezhetnek a legkisebbek és saját összeállítású, kizárólag természetes alapanyagokból készült bébiétel választék várja az étteremben a kicsiket.
  • Animációk és foglalkozások: A szálloda saját animációs programokat kínál, méghozzá nem akármilyen módon. Itt nem egy gyerekmegőrző szintjén van a gyerekvigyázás, hanem képzett óvónők veszik a legkisebbeket délutánonként, az ebéd utáni alvást követően a szüleiktől, és olyan speciális oktató-nevelő programot alkalmaznak a házban, amelynek során játékos módon az életre készítik fel a hozzájuk érkező gyerekeket. Van az emberi szerveket bemutató modell, a fejlődés különböző formáit játékosan oktató tárgyak, „tudományos kutatás” mikroszkóppal, és hasonló olyan eszközök, amelyek mind azt szolgálják, hogy a kicsik ne csak eltöltsék bárhogy azt az időt, amíg a szüleik nincsenek velük, hanem mint egy igazi óvodában – fejlődjenek is.
  • Kulcs a Sonnentherme élményéhez: A hotel vendégei érkezésükkor közvetlen, fedett módon megközelíthető átjárást kapnak a Sonnentherme fürdőbe, így a szállodai kényelem és a vizes élmények tökéletesen kiegészítik egymást. Ráadásul akár egy fürdőköpenyben, törülközővel felszerelkezve lehet átsétálni bármilyen időjárási körülmények közt a vízi paradicsomba. Ahol 3000 m2-es vízfelülettel, 24 medencével, 18 csúszdával és tengernyi vízi élménnyel várják a családokat.
  • Környezet és természet: A szálloda elhelyezkedése ideális azoknak, akik nemcsak a medencékben, hanem másutt, például a természetben is szeretnének eltölteni időt. A vidéki táj nyugalma, a kertben lévő beltéri gyermekjátszó és egy saját állatsimogatórész is tartozik a Xylophonhoz, ahol nyulak, kecskék, tyúkok élnek békében egymással, és Tamara, a póni is csak arra vár, hogy a kicsik szüleikkel feléje sétálva megsimogassák, annak meg különösen örül, ha kedveskednek neki néhány póninak való jófalattal.

A ház kertjében játszótér a kicsiknek és az állatsimogató kapott helyet
A ház kertjében játszótér a kicsiknek és az állatsimogató kapott helyet
Fotó: Accent Hotels/Farkas Attila

Nem beszél a családból senki németül – ez gondot jelent?

Sokan tartanak attól, hogy ha külföldre utaznak, a nyelvi akadályok nehézséget jelenthetnek. Mi lesz, ha nem értjük meg magunkat? Ha a gyerek kér valamit, de nem tudja elmagyarázni? Ha a recepción vagy az étteremben csak németül beszélnek? A Hotel Xylophonban ettől nem kell tartani, hiszen a szálloda egyik jellemzője, hogy szinte a teljes személyzet magyar, a dolgozók többsége nap mint nap a határ túloldaláról jár át dolgozni. A recepciótól az étteremig, a gyerekmegőrzőtől a takarítószemélyzetig mindenhol találkozhat a vendég magyar anyanyelvű munkatársakkal.

A svédasztalos kínálat minden fogása minőségi alapanyagokból, helyben, a szálloda saját konyháján készül. Az ételek összeállításánál kiemelt figyelmet fordítanak az ételallergiákra és ételérzékenységekre is
A svédasztalos kínálat minden fogása minőségi alapanyagokból, helyben, a szálloda saját konyháján készül. Az ételek összeállításánál kiemelt figyelmet fordítanak az ételallergiákra és ételérzékenységekre is
Fotó: Accent Hotels/Farkas Attila

Az étteremben arra is odafigyelnek, hogy az ételek és italok két nyelven szerepeljenek a kiírásokon, így senkinek nem kell találgatnia, hogy az adott cséving mit rejt. Ráadásul a szálloda vezetősége további, magyar vonatkozású  fejlesztéseket is tervez.

Az egyik legjobb dolog a családi modell oldalról, hogy a gyermekfelügyelet is magyar nyelven valósulhat meg, így a legkisebbek is biztonságban érezzék magukat. A ház egyik nagy előnye, hogy a gyerekmegőrző részlegén magyar anyanyelvű óvónők dolgoznak – ez nagy könnyebbség azoknak a családoknak, akik szeretnének egy kis pihenőidőt maguknak, miközben biztosak lehetnek abban, hogy a kicsik megértik és megértetik magukat a gondozókkal, és közben még fejlődnek is a tudás fókuszú játékoknak köszönhetően.

A gyerekeket - a legkisebbektől a legnagyobbakig - az egész házban különböző játékok, szórakozások és élmények várják
A gyerekeket - a legkisebbektől a legnagyobbakig - az egész házban különböző játékok, szórakozások és élmények várják
Fotó: Accent Hotels/Farkas Attila

Milyen változásokat vezetett be az új üzemeltető, és milyen új fejlesztések vannak még tervbe véve?

A határ túloldalán található családbarát szálloda új üzemeltetője, az Accent Hotels nemcsak a szolgáltatásokat frissítette, hanem komoly korszerűsítési programba is kezdett, amelynek első fázisai már idén elindulnak. Áprilisban indul a szálloda egyik jelentős fejlesztése: minden szobát légkondicionálóval szerelnek fel. Az első ütemben a főépületben kezdődik a munka, majd fokozatosan haladnak tovább a mögötte lévő kisebb szállásépület felé. Ennek köszönhetően a nyári forróságban is kellemes, hűvös szobák várják majd a vendégeket. A beruházás megvalósításánál fontos szempont, hogy a szálloda zavartalanul működhessen a fejlesztés alatt is. A szerelési munkálatokat úgy ütemezik, hogy azok ne zavarják meg a vendégek pihenését, így a szálloda továbbra is a megszokott színvonalon fogadja a családokat.

Az egyik legnagyobb változás pedig, amelyet az új üzemeltető már a tavaly év végi átvétel után bevezetett, az étkezési rendszer átalakítása. A korábbi all-inclusive ellátás helyett kétféle csomag közül választhatnak a vendégek:

         •        Félpanziós ellátás – amely reggelit és vacsorát tartalmaz

         •        Teljes ellátás – amely a reggeli és vacsora mellett ebédet is biztosít

Ez az új rendszer nagyobb rugalmasságot kínál a vendégeknek, hiszen mindenki a saját igényei és pénztárcája szerint választhat. Külön érdekesség, hogy a félpanziós opció rendkívül kedvező ár-érték arányt kínál, amely messze alulmúlja a szokásos gyerekhoteles árakat. Ezzel a szálloda egy olyan üzleti modellt alakított ki, amely kiemelkedő versenyelőnyt jelent a családbarát szálláshelyek piacán.

 

 


Tojásfestés, locsolkodás, wellness a húsvéti befutók

Tojásfestés, locsolkodás, wellness a húsvéti befutók 

A tavalyi évhez hasonlóan népszerű a húsvét a belföldi utazók körében – derült ki az egyik szállásfoglaló portál adataiból.
MSZÉSZ Dél-dunántúli régióülés: hosszabb foglalási ablakok, növekvő számú nyári foglalások

MSZÉSZ Dél-dunántúli régióülés: hosszabb foglalási ablakok, növekvő számú nyári foglalások 

Április 15-én, kedden zajlott a szakmai program Pécsett.
Pihenés és konferenciaélet újratöltve:  nyitva Hajdúszoboszló ikonikus szállodája

Pihenés és konferenciaélet újratöltve: nyitva Hajdúszoboszló ikonikus szállodája 

A ház az elmúlt években teljesen megújult: a teljes felújtásnak köszönhetően modern külsővel és elegáns belső tereivel várja ismét vendégeit.
Az Emírségben nyitotta meg új egységét a Rove-lánc

Az Emírségben nyitotta meg új egységét a Rove-lánc 

A Rove Al Marjan Island szálloda az Al Marjan-sziget tengerpartján nyílt meg Rász el-Haimában.
Belföldi szállásfoglalások alakulása Q1 alatt

Belföldi szállásfoglalások alakulása Q1 alatt  

Főként rövid, 1-2 éjszakás belföldi utazásokat választottak a hazai vendégek az év első három hónapjában.
Luxusszállodát nyitott az Orient Express Rómában

Luxusszállodát nyitott az Orient Express Rómában 

Az Orient Express La Minerva a legújabb ötcsillagos szálloda, amely Rómában nyílt meg.
Újjászületés – ismét fogad vendégeket a tavaly leégett visegrádi Silvanus

Újjászületés – ismét fogad vendégeket a tavaly leégett visegrádi Silvanus 

Bár hivatalosan csak kedden nyitott újra a visegrádi Hotel Silvanus, már sok szoba volt foglalt, és a szerdai ünnepélyes megnyitó alatt is egyre érkeztek vendégek a házba.
Tűz Ronaldo marrakeshi szállodájában

Tűz Ronaldo marrakeshi szállodájában 

A tűzesetet „kis tűzként” írták le, azonban lángokat is lehetett látni az épületen belül, ami aggodalmat keltett a vendégek és a személyzet körében.
Magyar portré- és divatfotós kiállítása nyílt a Vár tövében

Magyar portré- és divatfotós kiállítása nyílt a Vár tövében 

Hetedik Art Corner kiállítás – a Leo Bistro és a Hotel Clark közösségi tereiben.
MSZÉSZ-elnök: erős évet zárt a hazai szállodaipar 2024-ben

MSZÉSZ-elnök: erős évet zárt a hazai szállodaipar 2024-ben 

Somlyai Zoltán ismertette a legfrissebb adatokat, információkat a budapesti régióülésen.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.