Hátrányos helyzetű fiatalokat képzett a Marriott

A Budapest Marriott Hotel és a Courtyard by Marriott Budapest City Center a „Youth Carrier Initiative” program keretein belül biztosított képzési lehetőséget a fiataloknak.

A „Youth Carrier Initiative” (YCI) a walesi herceg által alapított International Business Leaders Fórum egyik programja. A szervezet a világ vezető üzletembereivel a fenntartható fejlődésre fókuszál. Célja, hogy egy 24 hetes oktatási program keretén belül a hátrányos helyzetű fiataloknak a munka világában történő elhelyezkedését támogassa, növelve ezzel a foglalkoztathatóságuk esélyét. A „YCI” programján belül évente 11 országban körülbelül 53 szálloda 420 fiatalt karol fel.

A Budapest Marriott Hotel és a Courtyard by Marriott Budapest City Center 2014. áprilisában csatlakozott a kezdeményezéshez, lehetőséget kínálva ezzel a fiataloknak Magyarországon is. A diákok toborzásában, kiválasztásában a helyi non-profit szervezet, az ETTF (Egyesület a Társadalmi Tőke Fejlesztéséért) nyújtott segítséget, amely saját képzésével is támogatta a fiatalok felkészülését.

A négy diák a program 60%-át 15-20 különböző szállodai részlegen tölthette el a Budapest Marriott Hotel és a Courtyard by Marriott City Center szállodákon belül. A 40%-át pedig a tantermi képzés tette ki, mint például karriertanácsadás, coaching, a szállodai részlegek szerepének fontossága a szállodaműködésben, angol nyelvoktatás, mely során a szálloda dolgozói önkéntes tanárokká és mentorokká váltak.

Program zárásaként három diáknak a Budapest Marriott Hotel biztosít karrierlehetőséget a jövőben, amely bejelentésére és a szerződések aláírására 2014. október 9-én ünnepélyes díjátadó keréten belül került sor a szállodában.

Gergő Gergő örömmel csatlakozott a Room Service csapathoz, Szabó Barbara pedig az Executive Lounge-ban lesz a vendégek segítségére.

Az ünnepségre számos ötcsillagos szálloda képviselői is meghívást kaptak, azzal a céllal, hogy ők is részesei legyenek eme örömteli pillanatnak, valamint, hogy közös összefogással minél több hátrányos helyzetű fiatalnak tudják segíteni munkavállalás területén a jövőben.


Kihirdették az Év Szállodája 2024 pályázat nyerteseit

Kihirdették az Év Szállodája 2024 pályázat nyerteseit 

A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége 2025. januárjában ismét meghirdette az Év Szállodája pályázatot. Mutatjuk az idei győzteseket.
Accor-csoport: helyzetjelentés 2024-ről

Accor-csoport: helyzetjelentés 2024-ről 

Soha rosszabb évet.
10+1 újdonság a HoReCa Design Kiállításon

10+1 újdonság a HoReCa Design Kiállításon 

Az idei HoReCa Design Kiállítás, amely a Bútor, Lámpa, Dekor Kiállítás részeként látogatható, számtalan innovatív és különleges termékkel várja a szakmai érdeklődőket.
ibis-kutatás: „Az élmények többet érnek az anyagi javaknál”

ibis-kutatás: „Az élmények többet érnek az anyagi javaknál” 

Friss ibis-kutatás az idei utazási szokásokról.
Firenze frekventált helyén új egységet nyitott az a&o

Firenze frekventált helyén új egységet nyitott az a&o 

Az új szálláshely a Piazza del Duomótól 30 perc sétára található a városközpontban.
Az Accor Csoporthoz került a debreceni szálláshely

Az Accor Csoporthoz került a debreceni szálláshely 

Győztest hirdettek a négycsillagos Hotel Lycium bérbeadásának pályázatán.
Jól jön a Valentin-nap a hazai szállodásoknak

Jól jön a Valentin-nap a hazai szállodásoknak 

Sok pár utazással tölti idehaza is az eredetileg Angliában és Amerikában a szerelmesek ünnepeként számon tartott február 14-ét, és az azt követő hétvégét.
A budapesti Kempinski ismét ott a Forbes Travel Guide előkelő listáján

A budapesti Kempinski ismét ott a Forbes Travel Guide előkelő listáján 

A Kempinski Hotel Corvinus Budapest “négycsillagos” besorolást kapott..
Tavasszal nyit az ibis Styles hotel a debreceni reptéren

Tavasszal nyit az ibis Styles hotel a debreceni reptéren 

Ez lesz az első szálloda az ország második legforgalmasabb repülőtere, a Debreceni Nemzetközi Repülőtér közvetlen közelében
Év Szállodája díjátadó gála  – még lehet jelentkezni!

Év Szállodája díjátadó gála – még lehet jelentkezni!  

Február 21-én részese lehet az év egyik legexkluzívabb szállodai eseményének.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.