A siófoki székhelyű, 1998-ban alakult, siófoki magánszemélyek tulajdonában lévő W.W.M. ’98 Kft. az „Üzleti célú szálláshelyek fejlesztése” című pályázatával nyert támogatást az Új Széchenyi Terv keretéből. A cég működteti a siófoki hatszobás Mala Garden szállodát, amelynek kapacitása ma már kevés a növekvő érdeklődéshez képest. Ezért döntöttek úgy a tulajdonosok, hogy a meglévő épület mellé újabbat húznak fel.
Az új, négycsillagos superior szálloda mellett a régi épületet is átalakítják, növelve a szobák számát eggyel, így összesen 30 férőhellyel (pótágyak nélkül) nő a kapacitás. A beruházás részeként a földszinten recepciót, irodát, fedett-nyitott étteremrészt, egy babaszobát, valamint egy 7 állásos garázst alakítanak ki. Az első emeleten medencés wellness jakuzzi épül pihenőágyakkal, és itt lesz egy kétszobás családi lakrész, valamint egy kerekes székesek számára is használható szoba. A legfelső szinten VIP lakosztály készül nagyméretű tetőterasszal, amely alkalmas lesz nagycsaládok, illetve baráti társaságok fogadására is.
A beruházással jelentősen bővül a szolgáltatások kínálata, 18 munkahelyet tudnak megtartani és további 10 új létesül. Az új szállodaépület energiaellátása részben megújuló energiával történik majd.
A projektgazda a héten tájékoztatta a nyilvánosságot egy másik siófoki, unió által támogatott szállodafejlesztésről is. A közeli Ádándon élő, magyar magánszemély tulajdonában lévő Viola 30 Kft. 735 millió forintos költségvetéssel, 515,1 millió forintos uniós támogatással négycsillagos ayurvédikus gyógy- és wellness szállodát épít.
Jelentős bővítés a Mala Gardenben
(MTI) - Újabb négycsillagos szálloda épül fel Siófokon jövő év közepéig, a 15 szobás hotel megépítése több mint 650 millió forintba kerül, ebből 438,7 millió forintot uniós támogatás fedez - tájékoztatta Rendes Szabolcs projektgazda az MTI-t kedden.
Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?
Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.
Egy győri hotel nemcsak vendégeket fogad
A most induló Kortárs Galéria nyitókiállítása július 15-től látogatható.
Pályázati felhívás: keresik az Év Technológiai Újítását
A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége idén is meghirdette társult tagjai részére az Év Technológiai Újítása pályázatot.
Különleges koncepcióval újult meg az Aria Hotel rooftopbárjának designja
Veuve Clicquot champagne-élménnyel újult meg a High Note SkyBar.
Egyéves a Mamaison Hotel Chain Bridge Budapest – meg is ünnepelték
Rangos díjakkal és teltházas időszakokkal telt az első éve a pesti belváros boutique hotelnek.
Eltűnt pénzek, törölt foglalások, károsult vendégek – ez maradt a Hotel & More után
Nemcsak a vendégek, hanem a közvetítő partnerek is jelentős veszteséget könyveltek el. Megkerestük az üggyel kapcsolatban Klemm Balázst, a Hotel & More Group tulajdonos-vezérigazgatóját, cikkünkben az ő reagálását is közöljük.
MSZÉSZ májusi trendriport: a belföldi kereslet felfelé húzta a hazai szállodák forgalmát
Az országos vendégforgalom bővülését a belföldi kereslet támogatta, a külföldi piacok teljesítménye vegyes képet mutatott.
Tunézia szálláshelyei: mire számíthat ma az európai utazó?
A Taurus Reisen meghívására egyhetes tanulmányúton fedeztük fel Tunézia sokszínű világát, amelynek során a hotelkínálatról is átfogó képet kaptunk.
Az Ibériai-félsziget mágnesként vonzza a turisztikai befektetőket
A dél-európai piacon új szálláshelyekkel bővítette portfólióját a Gestor.
Friss KSH-jelentés a májusi vendégforgalom alakulásáról
A tavasz utolsó hónapjában a vendégek száma nőtt, a vendégéjszakáké csökkent.
Változik az Airbnb-szabályozás Józsefvárosban
A testület által megszavazott koncepció szerint kerületi szinten 3,5 százalék lesz a korlát.
Interjú
Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén
Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?
Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről
Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.