– A laktanyával kapcsolatban kétkedőek voltunk, hisz sok fejlesztési elképzelést meghallgattunk ezzel kapcsolatban, a befektetőjelöltek azonban végül nem léptek. Most azonban újra bizakodhatunk, és nem csak amiatt, mert a múlt héten aláírtuk az adás-vételi szerződést, de a befektető cég miatt is – osztja meg a hírt büszkén lapunkkal dr. Marenics János, Siklós polgármestere.
A polgármester által vezetett siklósi delegációt ugyanis a Grontmij Canor Kft. mérnöki iroda budapesti irodaházában fogadták, és meggyőzték őket arról, hogy nagyon hisznek a siklósi projektben, és nem csak a városban, hanem a térségben. Emiatt is írták alá a 120 millió forint plusz áfáról az adásvételi szerződést. A tíz százalék foglaló már Siklós városának kasszájában van, a költségvetésbe is beépítették, míg a következő részletet, húszmillió forintot április közepéig utalnak át – tette hozzá Marenics János.
Az is biztos, hogy a szállodának szüksége lenne a termálvízre is, amit az önkormányzattól vásárolnak majd meg. A többségében holland tulajdonosi hátterű cég tervezte és építtette a 17 milliárd forintból emelt budapesti Aquaworld-öt, több tíz magyarországi lakóparkot, hipermarketet, gyártócsarnokot, és több szállodát is, köztük a Thermal Hotel Visegrádot. A holland Grontmij Európa harmadik legnagyobb ingatlanfejlesztő vállalkozása. Utóbbit már Lukács Miklós építész- és építőmérnöktől, a Grontmij Canor Kft. ügyvezetőjétől tudjuk meg.
Kifejtette, kétszáz szobás, négycsillagos sporthotelt, hozzá tartozó üzletközpontot és kiszolgáló részt, valamint a fejlesztés harmadik ütemében a hotelhez tartozó, de különálló apartmanházakat szeretnének építeni a volt határőr laktanya területén. A fejlesztéshez magántőkét, és Európai uniós pályázati forrásokat is szeretnének bevonni, erre szerinte amiatt is jó esély van, mert úgynevezett zöld szállodát szeretnének felépíteni, amelynek energiaellátásáért saját geotermális fűtőmű, és napkollektoros rendszer felelne. (bama.hu)