Megnyílt a Hard Rock Hotel Budapest

A brand első közép-európai szállodájaként. Az 1971-ben alapított Hard Rock International 68 országban, közel 250 helyszínen van jelen, amelybe beletartoznak a Hard Rock Cafe®-k, hotelek, kaszinók és Rock Shopok® is.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A Nagymező utcában található 5 csillagos szálloda koncepciója, hogy igazi lifestyle hotelként teljes zenei és vizuális élményt nyújtson vendégeinek, néhány lépésre a pesti Broadway színes világától. 

 

„Büszkék vagyunk arra, hogy sikerünkre építve az elmúlt időszakban számos hotelt megnyithattunk Európában” – mondta Jon Lucas, a Hard Rock International operatív igazgatója. „A Hard Rock Hotel Budapest csodásan illeszkedik ebbe a sokszínű városba, amely gazdag történelemmel, építészeti stílusjegyekkel, egyedi konyhaművészettel és modern éjszakai élettel rendelkezik.”

Sztárok ikonikus tárgyaival tele

A budapesti szálloda büszkesége a több mint 50, a zene- és szórakoztatóipar legnagyobbjaihoz kötődő, világsztárok személyes tárgyaiból álló gyűjtemény: például Prince élénk lila műszőrme kabátja, Beyoncé egyik fekete flitteres ruhája, Freddy Mercury kézzel írt levele, John Lennon jegyzetfüzete, Katy Perry fellépőruhája vagy Madonna gimnáziumi évkönyve mind megtalálható a szálloda lobbijában és emeleti folyosóin.

Az úgynevezett „memorabilia” kollekció részeként három magyar legenda egy-egy ruhadarabja, vagy hangszere: Bródy János bőrkabátja, Horváth Charlie kongája és napszemüvege, valamint Szikora Róbert első gitárja is helyet kapott a szálloda különböző pontjain.

Otthonos belső terek történelmi építészettel elegyítve

A magyar Stúdió 100 Építészeti Kft. által tervezett szálloda 136 szobájával és lakosztállyal, két éttermével, bárjával, valamint az épület tetején található, rooftop rendezvény helyszínével nemcsak a külföldi vendégek számára, hanem a budapesti minőségi szórakozásra vágyóknak is új, különleges helyszínt kínál. A hotel homlokzata ötvözi a történelmi Budapest szépségét az exkluzív, modern dizájnnal, s a két stílust jelképesen is egy üvegfolyosó köti össze. 

A Lázaro Rosa-Violán Studio által tervezett belső tereket olyannak álmodták meg, hogy azok egy rocksztár stílusosan berendezett magánrezidenciájának érzését keltsék. A lobbiba lépve a vendégek könnyed hangulatú térben találják magukat, tele zenei elemekkel és élénk színekkel. A sárga zongora izgalmas kontrasztot alkot a kék bársony kanapékkal, amelyeket válogatott zenetörténeti relikviák vesznek körül. A szálloda belső tereit díszítő drágakő hatású csempék színei, Magyarország híres gyógy- és termálfürdőit idézve.  

 Szórakoztatás + gasztro úticél 

A szállodában megtalálható a hotellánc népszerű étterme, a Sessions, illetve lobbibárja, a Constant Grind. Az étterem vendégei nem csak beltéren, de a hangulatos kültéri, fedett passzázsban is élvezhetik Lipták Tamás és Sziszik István séf duó konyhaművészetét, amelynek egyaránt elemei a Hard Rock Hotelek világát idéző nemzetközi fogások és ikonikus magyar ételeink. A hotel bártendere, Horváth Zsolt egyedi, kézműves koktélkreációkkal és széles gin tonic választékkal várja a kikapcsolódni vágyókat.  

Fontos kiemelni, hogy a Sessions kutyabarát étterem és a Hard Rock Hotelben is szívesen látják a házi kedvenceket is. 

A Hard Rock Hotel Budapest stílusos rendezvényterme, a Roxy Rooftop  egy fedett és nyitott terekkel rendelkező tetőtéri rendezvény helyszín, üvegfalakkal és világszínvonalú technikai felszereltséggel. A Bazilikára, a Citadellára és az Operaházra nyújtott lélegzetelállító kilátással kombinálva tökéletes színtér lehet akár nagyobb rendezvények helyszíneként is.  

Zenével átitatott vendéglátás 

A Hard Rock Hotelben a zene az egész rendszer és élmény alapköve. A hotellánc szállodáiban világszerte elérhető zenei szolgáltatások, a Sound of Your Stay®, Budapesten is élvezhetők. A Hard Rock tracks® ingyenes streaming program részeként, bejelentkezéskor a szálloda vendégei kódot kapnak egy lejátszási listához, amelyen klasszikus daloktól egészen az underground zenékig válogathatnak.

A Wax® a márka zenei programjának legújabb elemeként lehetőséget kínál a vendégeknek arra, hogy a legnagyobb klasszikusokból készült válogatást eredeti bakelit lemezen, valódi lemezjátszókon, eredeti hangzásban hallgathassák. A szálloda vendégek többféle Fender® gitárból választhatnak, amelyeken teljes tartózkodásuk alatt játszhatnak, kiegészítve azokat Fender® erősítővel, fejhallgatókkal és akár interaktív zeneórákkal a szállodai szobában (Picks®). A Rock Om® névre keresztelt jóga-élményt pedig a vendégek a saját szobájuk kényelméből érhetik el és élvezhetik.

 A Hard Rock Hotel lobbijában minden szerdán este élő koncert szól, ami bárki előtt nyitva áll, aki a nap végén szeretne lazítan egyeti, és egy jó koktél mellett élvezni a Hard Rock Hotel által nyújtott zenei élményt.

 

 

Forrás: grayling.com


A debreceni reptéri szálloda közzétette foglaltsági adatait

A debreceni reptéri szálloda közzétette foglaltsági adatait 

Hetven százalékos foglaltsággal működött első évében az ibis Styles Debrecen Airport szálloda.
Már fogadja vendégeit Magyarország első voco by IHG lifestyle szállodája

Már fogadja vendégeit Magyarország első voco by IHG lifestyle szállodája  

A voco Budapest D8 új dizájnnal és megújult gasztronómiai koncepcióval várja vendégeit Budapest belvárosában.
Egyre szigorúbb airbnb szabályok jöhetnek?

Egyre szigorúbb airbnb szabályok jöhetnek? 

Hogyan befolyásolja a budapesti szálláskiadó piacot a moratórium, az egyes kerületi korlátozások és mit szólnak ehhez a tulajdonosok, az üzemeltetők és nem utolsósorban a társasházak lakói?
Bővíti szállodai portfólióját a Danubius Hotels

Bővíti szállodai portfólióját a Danubius Hotels  

A Danubius elsőként hozza Magyarországra a Radisson  Individuals márkát,  a szállodalánc már öt nemzetközi brand üzemeltetésével erősíti piaci szerepét .
Bécsi hotelpiac: növekvő kereslet, új fejlesztések

Bécsi hotelpiac: növekvő kereslet, új fejlesztések 

Ausztriában 2025-ben több mint 157 millió vendégéjszakát regisztráltak, ebből több mint 20 milliót Bécsben, ami több mint 6 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest.
Egy győri hotel nemcsak vendégeket fogad

Egy győri hotel nemcsak vendégeket fogad 

A most induló Kortárs Galéria nyitókiállítása július 15-től látogatható.
Pályázati felhívás: keresik az Év Technológiai Újítását

Pályázati felhívás: keresik az Év Technológiai Újítását 

A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége idén is meghirdette társult tagjai részére az Év Technológiai Újítása pályázatot.
Különleges koncepcióval újult meg az Aria Hotel rooftopbárjának designja

Különleges koncepcióval újult meg az Aria Hotel rooftopbárjának designja 

Veuve Clicquot champagne-élménnyel újult meg a High Note SkyBar.
Egyéves a Mamaison Hotel Chain Bridge Budapest – meg is ünnepelték

Egyéves a Mamaison Hotel Chain Bridge Budapest – meg is ünnepelték 

Rangos díjakkal és teltházas időszakokkal telt az első éve a pesti belváros boutique hotelnek.
Eltűnt pénzek, törölt foglalások, károsult vendégek – ez maradt a Hotel & More után

Eltűnt pénzek, törölt foglalások, károsult vendégek – ez maradt a Hotel & More után 

Nemcsak a vendégek, hanem a közvetítő partnerek is jelentős veszteséget könyveltek el. Megkerestük az üggyel kapcsolatban Klemm Balázst, a Hotel & More Group tulajdonos-vezérigazgatóját, cikkünkben az ő reagálását is közöljük.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.