A tervezősztár 150 méter magas felhőkarcolójának alaprajza a négylevelű lóherére hasonlít. Az építkezés 2015-ben kezdődik, két és fél évig tart és nagyjából 200-250 millió euróba kerül - közölte hétfőn a beruházó, a Hines nevű amerikai társaság.
A 39 emeletes épület lesz a legmagasabb lakóház Berlinben. Az eredeti tervek szerint egy szállodát, és többnyire irodákat helyeztek volna el benne, de az egyre nagyobb lakáshiány miatt a beruházó úgy döntött, hogy a szálloda feletti emeleteken lakásokat alakítanak ki, nagyjából 300-at.
Kelet-Berlin - vagyis a volt NDK fővárosa - gyakran sivár benyomást keltő főterének megújítására a rendszerváltás után írtak ki pályázatot. A nyertes pályázat szerint 10 felhőkarcolót kell a tér köré építeni.
Hans Kollhoff 1993-ból származó terve derülátó volt, azzal számolt, hogy az újraegyesített Németország újjászületett fővárosa hamarosan hétmillió lakosú metropolisz lesz, és a befektetők sorban állnak majd, hogy megépítsék az Alexanderplatz körül az európai "mini Manhattant".
Berlin azonban a 3,5 milliós lakosságszámot is csak tavaly érte el, és húsz év alatt nem akadt befektető a tornyok felépítésére. Az utóbbi években azonban robbanásszerű drágulás indult a berlini ingatlanpiacon, és a Hines döntése alapján már a felhőkarcoló-építés is jó üzlet Kelet-Berlinben.
Frank Gehry egyebek között a bilbaói Guggenheim Museum épülete, a Táncoló ház nevű prágai épület és a Los Angeles-i Walt Disney Concert Hall tervezőjeként ismert. 1989-ben az építészeti Nobel-díjként számon tartott Pritzker-díjjal tüntették ki. Németországban számos épülete áll, és Berlinben is tervezett már. Munkája, a DZ bank fővárosi képviselete Berlin egyik leghíresebb jelképe, a Brandenburgi-kapu tőszomszédságában épült fel.
Mégsem szálloda lesz az Alexanderplatzon
(MTI) - Frank Gehry világhírű kanadai-amerikai építész tervei alapján építenek felhőkarcolót a berlini Alexanderplatzon, a német főváros egyik központi terén.

15 éve vörösben – a Kempinski ikonikus nagyköveteinek ünnepe
Idén 15 éves a Lady in Red program, amely a Kempinski szállodalánc egyik legjellegzetesebb arculati eleme.

Friss, ropogós trendriport – 2025 májusi szállodai forgalomról
Az idei év ötödik hónapjában Magyarországon 987 szálloda üzemelt.

Elégedett a szaktárca a tavasz utolsó hónapjában elért turisztikai eredményekkel
NGM: tovább dübörög a turizmus a hazai szálláshelyeken.

Négycsillagos reptéri szálloda Debrecenben
Bemutatkozott az ibis Styles Debrecen Airport Hotel.

KSH-gyorsjelentés a hazai szálláshelyek májusi forgalmáról
Áprilisban a turisztikai szálláshelyeken 1,4 millió vendég 3,4 millió vendégéjszakát töltött el.

Új tulajdonosnál a Budapest Marriott Hotel
Jó ideje árulták, mostanra megszületett a megállapodás: tulajdonost váltott a Duna-parti ötcsillagos szálloda.

MSZÉSZ: már lehet jelentkezni az Év Technológiai Újítása pályázatra
A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége idén is meghirdette társult tagjai részére az Év Technológiai Újítása pályázatot.

Rangos nemzetközi minősítést zsebelt be a dél-balatoni szálloda
Elsőként a balatoni házak közül Green Globe-minősítést kapott a Mövenpick BalaLand Resort.

Szallas.hu: Siófokra érkezett a legtöbb foglalás
Rövidülnek, de nem maradnak el a nyaralások. Tények és tervek a magyarok belföldi vakációjáról – a szállásfoglaló portál adatai alapján.

„Nyaralj most, fizess később” – Ki áll a Hilaris Hotels mögött?
A milliárdos, akiről ma mindenki beszél, de kevesen ismerik igazán.
Interjú

Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.