A szálloda tulajdonosai évről évre igyekeztek mind komfortosabbá tenni a kikapcsolódni, pihenni vágyó vendégek kedvelt szállóhelyét, jelentősebb mérvű fejlesztésre azonban csak most, az Új Magyarország Fejlesztési Terv révén keríthettek sort. A kiírás szerint a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség által meghirdetett pályázat – KEOP-2009-5.3.0/B/09 – „Az energetikai hatékonyság fokozása, a megújuló energiaforrás-hasznosítással kombinálva” témakörben kínált lehetőséget a szálló korszerűsítésére.
A projekt felelőse, ifj. Jankó István dolgozta ki a részletes pályázati anyagot, amelyet az elmúlt év első felében nyújtottak be a Nemzeti Fejlesztési Ügynökséghez, ahonnan december 10-én kapták az értesítést a sikeres befogadásról. Az Európai Unió támogatásával, s az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával megvalósuló beruházás 57 millió 360 ezer 464 forintba kerül, ebből 28 millió 680 ezer 232 forintot az unió és a magyar állam biztosít. Az energiatakarékosság jegyében vastag hőszigetelő réteg kerül a falakra.
Mint Jankó István szállodaigazgató elmondta, a jövő év június végéig tartó munkálatok során elvégzik a Park Hotel Táltos épületének teljes külső szigetelését, korszerű műanyag nyílászárók váltják fel a régi, már nem jól záródó ajtókat és ablakokat. Az energiatakarékosság jegyében két – úgynevezett faelgázosító – kazánt építenek be, amelyek révén minimálisra csökkentik a gázfogyasztást. Ezzel egy időben kicserélik az összes radiátort is. Költségkímélő újdonság lesz a tetőszerkezetre telepítendő napkollektor, amely a szálló áramellátásának jelentős részét biztosítja majd. Szintén itt kap helyet a napszolárium, melynek révén 3–4 ezer liter vizet tudnak felmelegíteni, s megfelelő hőfokon tárolni. Mindezek révén elérhető, hogy a maradék gázkazánt csak akkor kell üzembe helyezniük, amikor a kedvezőtlen időjárás miatt kevés napfényt kap a környék.
A tervek szerint 2011. június 30-ára befejeződő munkálatok már javában zajlanak a szállónál. A kivitelező, az egri Nívóber Építőipari Kft. szakemberei májusban kezdtek hozzá az épület korszerűsítéséhez, amelynek a költségei a számítások szerint 9–10 év alatt térülnek meg. A szálló tulajdonosai nemcsak azt tartják jelentős eredménynek, hogy a beruházás által takarékosabbá válik az üzemeltetés, hanem azt is, hogy ezzel nagyban javul majd a vendégek komfortérzete is. (Turizmus Online /www.heol.hu)