Nőnap: ide utaznak a márciusi hétvégézők

Budapest, Eger, Siófok, Balatonfüred és Gyula a legkeresettebb úti cél a tavasz első hétvégéjén – derül ki a Szallas.hu adataiból.

A szállásfoglalások kétharmada 70 ezer forint alatti, további 27 százalék pedig 70 és 170 ezer forint közötti értékű. A vendégek többsége 2 éjszakára foglalt szállást. Az ajándékok közül a virág és a közös időtöltés, illetve a wellness a legnépszerűbb a cég friss felmérése szerint.


Fotó: Depositphotos
A szállásfoglaló portál adatai szerint

a nőnap hétvégéjén Budapest és Eger a legkedveltebb úti célok, de Siófok, Balatonfüred, Gyula és Pécs is népszerű választás. A leglátogatottabb régiók közül Észak-Alföld, Budapest-Közép-Dunavidék és a Balaton áll az élen.

A foglalások fele két éjszakára, 42 százaléka pedig egy éjszakára szól. A legtöbben páros utazást terveznek, a foglalások kétharmada kétfős. A vendégek 42 százaléka hotelt választott, 25 százalékuk apartmanban, 17 százalékuk vendégházban, 13 százalékuk pedig panzióban száll meg, míg az egyéb szálláshelyek aránya 3 százalék.

A nőnapi foglalások kétharmada 70 ezer forint alatti, további 27 százalék pedig 70 és 170 ezer forint közötti értékű. A170 ezer forint feletti foglalások aránya közel 6 százalék.

Virág, kirándulás, wellness 

A portál öbb mint ezer fő bevonásával online felmérést is készített, amelyből kiderült, hogy  a nőnapon a kisebb figyelmességek a legelterjedtebbek, ugyanakkor a válaszadók ötöde utazást is tervez belföldön erre a hétvégére. Közülük 40 százalék már minimum három nappal a hétvége előtt lefoglalta a szállását.

A nőnapi programok terén továbbra is hódít a wellness, a fürdőlátogatás, valamint a várak és kastélyok felfedezése. A hétvégén várhatóan sokan felkeresik a visegrádi Fellegvárat, a boldogkői várat, a gödöllői Királyi Kastélyt és Keszthelyen a Festetics-kastélyt, Budapesten pedig a Széchenyi Gyógyfürdőt és Uszodát, míg az ország nyugati régiójában a Bükfürdő Thermal & Spa-t. Emellett a kulturális és zenei programok is népszerűek: Egerben például Caramel ad nőnapi koncertet.

A legnépszerűbb hazai úti célok a portál foglalási darabszám alapján, a nőnapi hétvégén:

Budapest

Eger

Siófok

Balatonfüred

Gyula

Pécs

Miskolc és Nyíregyháza

Szeged

Hévíz

Győr

 


Így állnak a foglalások eddig a tavaszi időszakban

Így állnak a foglalások eddig a tavaszi időszakban 

A Szallas.hu legfrissebb adatai szerint.
Kastélyszállodások éves találkozója az alsópetényi Prónay-kastélyban

Kastélyszállodások éves találkozója az alsópetényi Prónay-kastélyban 

Sikeresen lezajlott a Magyar Kastélyszállodák és Történelmi Épületek Szövetségének éves közgyűlése.
Újjászervezte értékesítési csapatát az Accent Hotels

Újjászervezte értékesítési csapatát az Accent Hotels 

Magyarország piacvezető független szállodaüzemeltetője öt szakembert léptetett elő értékesítési csapatában.
A mátrai erdő mélyén rejtőző vendégházat díjazott az Alvásszövetség

A mátrai erdő mélyén rejtőző vendégházat díjazott az Alvásszövetség 

Először kapott egy vendégház Alvásbarát Kiválóság Díjat.
Ilyenek a foglalási előrejelzések a március 15-i hétvégére

Ilyenek a foglalási előrejelzések a március 15-i hétvégére 

A nemzeti ünnep eseményei mellett népszerű program lesz a hétvégén a belföldi utazás is.
Petit Bois Füred: nagypolgári nyaraló volt, elegáns butikhotel lett

Petit Bois Füred: nagypolgári nyaraló volt, elegáns butikhotel lett 

Balatonfüred egyik ikonikus épülete, az egykori Rodostó-villa, Petit Bois Füred néven új életre kelt.
A nemzetközi szállodalánc Európa-szerte egyre hangsúlyosabban van jelen

A nemzetközi szállodalánc Európa-szerte egyre hangsúlyosabban van jelen 

A Novotel számos új európai egységét nyitja 2025-ben. Mutatjuk, hol milyen házat nyit a nemzetközi szállodalánc.
1300 éves a világ legrégebbi szállodája

1300 éves a világ legrégebbi szállodája 

Japánban található a világ legrégebbi szállodája, amely a mai napig működik: ez a Nishiyama Onsen Keiunkan, amelyet 705-ben alapítottak.
Vezérigazgató-váltás a szántódi gyerekhotelben

Vezérigazgató-váltás a szántódi gyerekhotelben 

Új vezérigazgató érkezett a Mövenpick BalaLand Resort Lake Balaton élére. A szakember Peter Knollt váltja ebben a pozícióban.
Hotelcsalót csíptek el Németországban

Hotelcsalót csíptek el Németországban 

A düsseldorfi nő legalább száz alkalommal szállt meg szállodákban fizetés nélkül.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.