Szállásért táncórát vagy nyelvleckét

Idén tizenegyedik alkalommal startol el a Settimana del Baratto, azaz magyarul Barter Hét. A hagyománnyá vált szolgáltatás november 18-tól egészen november 24-ig várja a vállalkozó kedvű szálláskeresőket.

Az akció egyszerű és nagyszerű. Több olasz vendéglátóhelyen ezekben a napokban ingyen szállhat meg bárki, ha hajlandó érte megdolgozni. Természetesen nem mosogatni és szobát takarítani kell. A settimanadelbaratto.it oldalon mindenki megtalálja az akcióban részt vevő szállásokat fotókkal, leírásokkal, térképekkel, véleményekkel. Mindezek mellett pedig ott van a szállás kívánságlistája is - írja a sokszínuvidek.

Ebből a kívánságlistából ki lehet választani a cserealapot, a munkát, amivel a kedves vendég fizethet. Akad vendéglátó, aki nyelvleckéket szeretne, mások képregényt, táncleckét, minőségi fotókat vagy éppen házias ételek főzését kéri, de természetesen a legtöbb szállásadó rugalmas, és meghallgatja a vendégek ötleteit is. A lényeg, hogy a Barter Héten senki nem pénzzel fizet.

Külön jó hír, hogy az akció idén már nem csak Olaszországra korlátozódik, 68 országban lehet hasonlóan szállást foglalni, így Horvátországban, Egyiptomban, Írországban, Spanyolországban, Máltán, Svájcban, de még az Egyesült Államokban is. Nincs más teendő tehát, mint ellátogatni az akció oldalára, kiválasztani a szállást, és megegyezni a tulajdonossal a cserealapról. Azok se ijedjenek meg, akik a héten már nem tudnak utazni, hiszen az akcióban részt vevők közül több száz házigazda nemcsak a Settimana del Baratto hetében, hanem egész évben fogadja a barterajánlatokat a vendégektől. A listán sajnos hazai szállásadó hely még nem szerepel, de ki tudja: ami késik, nem múlik, talán jövőre itthon is kedvet kap egy-két hotel vagy vendégház. Addig is, bátran nézelődjön mindenki a jelenleg részt vevők körében.


Kihirdették az Év Szállodája 2024 pályázat nyerteseit

Kihirdették az Év Szállodája 2024 pályázat nyerteseit 

A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége 2025. januárjában ismét meghirdette az Év Szállodája pályázatot. Mutatjuk az idei győzteseket.
Accor-csoport: helyzetjelentés 2024-ről

Accor-csoport: helyzetjelentés 2024-ről 

Soha rosszabb évet.
10+1 újdonság a HoReCa Design Kiállításon

10+1 újdonság a HoReCa Design Kiállításon 

Az idei HoReCa Design Kiállítás, amely a Bútor, Lámpa, Dekor Kiállítás részeként látogatható, számtalan innovatív és különleges termékkel várja a szakmai érdeklődőket.
ibis-kutatás: „Az élmények többet érnek az anyagi javaknál”

ibis-kutatás: „Az élmények többet érnek az anyagi javaknál” 

Friss ibis-kutatás az idei utazási szokásokról.
Firenze frekventált helyén új egységet nyitott az a&o

Firenze frekventált helyén új egységet nyitott az a&o 

Az új szálláshely a Piazza del Duomótól 30 perc sétára található a városközpontban.
Az Accor Csoporthoz került a debreceni szálláshely

Az Accor Csoporthoz került a debreceni szálláshely 

Győztest hirdettek a négycsillagos Hotel Lycium bérbeadásának pályázatán.
Jól jön a Valentin-nap a hazai szállodásoknak

Jól jön a Valentin-nap a hazai szállodásoknak 

Sok pár utazással tölti idehaza is az eredetileg Angliában és Amerikában a szerelmesek ünnepeként számon tartott február 14-ét, és az azt követő hétvégét.
A budapesti Kempinski ismét ott a Forbes Travel Guide előkelő listáján

A budapesti Kempinski ismét ott a Forbes Travel Guide előkelő listáján 

A Kempinski Hotel Corvinus Budapest “négycsillagos” besorolást kapott..
Tavasszal nyit az ibis Styles hotel a debreceni reptéren

Tavasszal nyit az ibis Styles hotel a debreceni reptéren 

Ez lesz az első szálloda az ország második legforgalmasabb repülőtere, a Debreceni Nemzetközi Repülőtér közvetlen közelében
Év Szállodája díjátadó gála  – még lehet jelentkezni!

Év Szállodája díjátadó gála – még lehet jelentkezni!  

Február 21-én részese lehet az év egyik legexkluzívabb szállodai eseményének.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.