A szakember szerint a nagyobb házaknál szinte kötelező a minőségi saját zenés, táncos program megszervezése, ami nem feltétlenül követeli meg az ilyenkor akár félmillió forintos fellépti díjat is számlázó sztárok fellépését. Fazekas Tamás úgy látja, míg tavaly decemberben kevésbé lehetett még érezni a válság hatásait, az idén már a hagyományos küldő piacokon is jobban meg kell küzdeni a foglalásokért. Szilveszterkor így is teltházzal számol, hozzátéve: szerencsére karácsony környékén a csoportok biztosítanak az átlagosnál jobb foglaltságot.
A Danubius Hotels heti előrejelzések alapján vizsgálja a várható forgalmat. Tóbiás János vezérigazgató-helyettes szerint azokban a budapesti házakban ígérkezik a tavalyihoz hasonló forgalom, amelyek a nagy rendezvények klasszikus helyszínei. Ide sorolható a Grand Hotel Margitsziget, a Hotel Hélia, a Radisson Blue és a Best Western Grand Hotel. Miközben utóbbi hagyományosan a nagy létszámot, de mérsékeltebb bevételt jelentő csoportokra épít, a Budapest iránt visszaeső nemzetközi érdeklődés hatására már más szállodákban is egyre nagyobb szerep jut ezeknek a vendégeknek. A szakember szerint az esélyeket rontja, hogy az idén a szilveszter a hét közepére esik, elvileg december 31. is sok helyütt munkanap. A szokásos négy nap helyett ezért általában 3 napos foglaltsággal lehet számolni. Igaz, a fővároson kívüli gyógy- és üdülőhotelekben - alapvetően a magyar vendégeknek köszönhetően - szinte mindenütt garantált a teltház. Budapesten honfitársaink inkább csak a szilveszteri vacsora és műsor miatt keresik fel a szállodákat.
Az idén is teltházat vár, bár a tavalyinál későbbi foglalásokról számol be Mráz Zoltán, a négycsillagos Carat Butik Hotel igazgatója. Mint hozzátette: az orosz vendégek érdeklődése visszaesett fővárosunk iránt, de a skandináv és a hagyományosan nagy számban érkező olasz turisták ezúttal sem lettek hűtlenek hozzánk. A szakember szerint a hozzájuk hasonlóan kevesebb, mint száz fő befogadására képes szállodák túlságosan nagy kockázatot vállalnának azzal, ha nagyobb, önálló műsort szerveznének szilveszterre, hiszen ezek költsége nagyjából 300 ezer forinttól indul és az egymillió forintot is meghaladhatja. A belvárosi szálloda egyik legnagyobb vonzerejének amúgy is azt tartja, hogy gyalogos távolságra számtalan attrakció közül válogathatnak a vendégeik, akik a házban svédasztalos vacsorával, hangulatos zene mellett is köszönthetik az új esztendőt.
Teltházas szilvesztere lesz a tavaly decemberben megnyitott, 309 szobás Ramada Resort Aquaworldnek, ahol a külföldi - többek között osztrák, román - vendégek mellett a magyarok közül is sokan, több napra foglaltak szobát. Pfandler Katalin vezérigazgató szerint ehhez a tavalyi szilveszter sikere és a rendkívül kemény hazai, illetve külpiaci munka mellett a vonzó, a családokat is megcélzó programok is hozzájárultak. Legalább ekkora szerepe van ugyanakkor annak is, hogy az épületkomplexum része az Aquaworld, ahol a vízi birodalom szolgáltatásai mellett pluszattrakcióként animációs program várja a gyermekeket, pénteken és szombaton pedig délutántól zenés est a nagyobbakat.
Az Airport Hotel Budapestben eddig a tavalyihoz hasonló eredményeket hozott a tél. Kolosszár Krisztián értékesítési és marketingigazgató szerint a repülőtéri szállodákban megszokott dolog, hogy az üzleti élet lecsendesedésével, már karácsony előtt kevesebb foglalás érkezik és januártól indul be ismét az élet. A fiatal szálloda a gasztronómia tekintetében amúgy is a Vecsés környékén élőkre épít, a nagy népszerűségű borvacsorák után a szilveszteri báli program és tűzijáték iránt is teltháznyi, közel 150 fős érdeklődés mutatkozik. (Napi Gazdaság)