Tematikus szállodáké a jövő?

A 'Grand Opening'-re még nem került sor, de nagy érdeklődés kíséri Magyarország első és egyetlen, ötcsillagos zenei tematikájú szállodáját, a Hotel Aria Budapestet.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Az ötcsillagos luxusszálló a külföldi Library Hotel Collection lánc tagja, melyhez Aria néven New Yorkban négy, Las Vegasban, Prágában és Torontóban, legújabban pedig Budapesten egy-egy szálloda tartozik. A New- York-i szállodák nem zenei irányultságúak. A tematikus szállodák ősatyjának a Library Hotelt tartják, ennek kilenc - különböző stílusban épült - emeletén rengeteg könyv várja a vendégeket. A többi szálloda szintén valamilyen tematikát követ, de az első zenei stílusú a prágai lett - és igen kedvező fogadtatásra talált. Budapesten, a Bazilika közvetlen közelében álló hotel egy gyönyörű, az 1870-es években banknak készült, később lakóházként szolgált történelmi épületből jött létre.

A szálloda szellemiségét a zene hatja át, mely minden apró kis részletében megtalálható valamilyen formában. A részletekről az euroastra.hu oldalon olvashatnak, Révay András: Zenének szentelt szálloda írásában.

Forrás: Vendég&Hotel Online

Forrás: EuroAstra


Jelentős  átalakításra készül a Booking Holdings

Jelentős átalakításra készül a Booking Holdings 

A lépés jelentős változást jelent a Booking Holdings eddigi működésében.
A debreceni reptéri szálloda közzétette foglaltsági adatait

A debreceni reptéri szálloda közzétette foglaltsági adatait 

Hetven százalékos foglaltsággal működött első évében az ibis Styles Debrecen Airport szálloda.
Már fogadja vendégeit Magyarország első voco by IHG lifestyle szállodája

Már fogadja vendégeit Magyarország első voco by IHG lifestyle szállodája  

A voco Budapest D8 új dizájnnal és megújult gasztronómiai koncepcióval várja vendégeit Budapest belvárosában.
Egyre szigorúbb airbnb szabályok jöhetnek?

Egyre szigorúbb airbnb szabályok jöhetnek? 

Hogyan befolyásolja a budapesti szálláskiadó piacot a moratórium, az egyes kerületi korlátozások és mit szólnak ehhez a tulajdonosok, az üzemeltetők és nem utolsósorban a társasházak lakói?
Bővíti szállodai portfólióját a Danubius Hotels

Bővíti szállodai portfólióját a Danubius Hotels  

A Danubius elsőként hozza Magyarországra a Radisson  Individuals márkát,  a szállodalánc már öt nemzetközi brand üzemeltetésével erősíti piaci szerepét .
Bécsi hotelpiac: növekvő kereslet, új fejlesztések

Bécsi hotelpiac: növekvő kereslet, új fejlesztések 

Ausztriában 2025-ben több mint 157 millió vendégéjszakát regisztráltak, ebből több mint 20 milliót Bécsben, ami több mint 6 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest.
Egy győri hotel nemcsak vendégeket fogad

Egy győri hotel nemcsak vendégeket fogad 

A most induló Kortárs Galéria nyitókiállítása július 15-től látogatható.
Pályázati felhívás: keresik az Év Technológiai Újítását

Pályázati felhívás: keresik az Év Technológiai Újítását 

A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége idén is meghirdette társult tagjai részére az Év Technológiai Újítása pályázatot.
Különleges koncepcióval újult meg az Aria Hotel rooftopbárjának designja

Különleges koncepcióval újult meg az Aria Hotel rooftopbárjának designja 

Veuve Clicquot champagne-élménnyel újult meg a High Note SkyBar.
Egyéves a Mamaison Hotel Chain Bridge Budapest – meg is ünnepelték

Egyéves a Mamaison Hotel Chain Bridge Budapest – meg is ünnepelték 

Rangos díjakkal és teltházas időszakokkal telt az első éve a pesti belváros boutique hotelnek.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.