Új nemzetközi gyógyhotel brand született

Európa 26 legismertebb és legrangosabb gyógyszállodája, köztük öt kiemelkedő magyarországi hotel szeptember 9-én az új Ensana márka alatt egyesült.

Az Ensana név, amely az “egészség” és a “gyógyulás” szavak latin megfelelőiből származik, jól tükrözi a márka elsődleges céljait. A csoport, amely Magyarországon, a Cseh Köztársaságban, Szlovákiában és Romániában rendelkezik szállodákkal, a helyi természeti erőforrások gyógyító erejét egyesíti az orvosi szaktudással, hogy támogassa vendégeinek egészségét és jó közérzetét.

Mark Hennebry, az Ensana elnöke elmondta: “Európa leghatékonyabb, történelmi hagyományokkal bíró természetes erőforrásainak őrzői vagyunk és ezeket új és innovatív módon aknázzuk ki vendégeink egészségének javítása érdekében.”

Az új Ensana Health Spa Hotel márkához a következő hazai Danubius gyógyszállodák tartoznak: a budapesti Thermal Margitsziget és a Grand Margitsziget, a sárvári Thermal Sárvár és a hévízi Thermal Hévíz valamint a Thermal Aqua. Ezek az Ensana hotelek, illetve a többi magyarországi Danubius szálloda továbbra is az anyavállalat, a CP Holdings tulajdonában maradnak.

Az Ensana márkát az egészség- és wellnessturizmus hatalmas globális növekedésére reagálva hozták létre – hiszen ez a piac ma már 580 milliárd euró1 (639 milliárd dollár) értéket képvisel és becslések szerint 2022-re elérheti a 834 milliárd eurót (919 milliárd dollárt). Ehhez kiemelkedő teljesíménnyel járult hozzá a magyarországi Spa Divízió, amelynek margitszigeti gyógyszállodái az idei évben (augusztus végéig), a tavalyi év azonos időszakához képest 12%-os, országos szinten pedig 8%-os bevételnövekedést értek el. A csoport célja, hogy tőkét kovácsoljon ebből a fellendülő piacból, és a természetes egészség- és közérzetjavító kezelések és élmények iránti bővülő keresletet kielégítse.

Mark Hennebry, az Ensana elnöke hozzátette: “Folyamatosan törekszünk a bővülésre és új lehetőségeket keresünk a márka számára. Jelentős befektetéseket valósítottunk meg meglévő gyógyszállodáinkban és az elkövetkező években számos újítást és beruházást tervezünk – inspiráló új kezeléseket, létesítményeket, és ezáltal új munkahelyeket teremtve.”

Az új Ensana márka bejelentését követően a magyarországi házak munkatársai megünneplik kiemelkedő teljesítményüket, valamint két fontos munkatársuk előléptetését: Mácsai Péter, a margitszigeti Ensana Health Spa hotelek vezérigazgatója a teljes magyarországi klaszter (3 desztináció, 5 szálloda) vezérigazgatója lesz, Heréb Istvánt, a margitszigeti Ensana Health Spa hotelek értékesítési igazgatóját pedig a teljes magyarországi Ensana szállodacsoport értékesítési és marketingigazgatójává nevezték ki.

"Az Ensana több száz természetes gyógyító erőforrással – ásványi forrásvizekkel, termálvizekkel, gyógyiszappal, tőzeggel, természetben előforduló gázokkal és más erőforrásokkal büszkélkedhet. Az Ensana csoportba tartozó létesítményekben több mint 200 éve alkalmazzák ezeknek a természetes elemeknek a gyógyító tulajdonságait a szakorvosok többek közt számos különféle mozgásszervi megbetegedés, anyagcserezavar és bőrbetegség kezelésére. Ma már a kezeléseink olyan vendégeknek is segítséget nyújtanak, akik jövőbeni jó közérzetüket szeretnék javítani és megóvni, illetve akik számos különféle okból igénylik egészségük megtámogatását ideértve a rákból felépülőket, valamint a mozgásszervi, termékenységi vagy más egészségügyi problémákkal küzdőket.

Az Ensana jelentős figyelmet fordít vendégei általános egészségi állapotának és állóképességének javítására is, a jövőbeni egészségügyi problémák megelőzése érdekében. Ezt a célt segíti elő a csoport Active Life ajánlata, amely fitnesz és rejuvenáció átfogó rendszerét kínálja vendégeinknek. Idetartozik például saját tulajdonú Bio Balance programunk, amelyet Sven Huckenbeck, a csoport Spa igazgatója fejlesztett ki, és innovatív masszázst, akupunktúrát és fizikai edzést alkalmaz többek között a testtartás javítására, a merev ízületek és az izomfeszültségek lazítására és az energiaszint növelésére. A program kizárólag az Ensana csoporton belül érhető el. Az Ensanához tartozó ingatlanok portfoliója szándékosan széles, annak érdekében, hogy minden pénztárcához illeszkedő és a legjobb ár-érték arányú hoteleket kínálhassunk, miközben folyamatosan a legmagasabb minőségű kezeléseket nyújtjuk. A portfolióba számos gyönyörű műemléki ingatlan tartozik, köztük a híres csehországi Mariánské Lázně fürdővárosban található ötcsillagos Nové Lázně hotel, a

melynek gyönyörű történelmi Római fürdője 1896 -ban létesült" - tette hozzá az elnök.

Forrás: Turizmus Online


Kihirdették az Év Szállodája 2024 pályázat nyerteseit

Kihirdették az Év Szállodája 2024 pályázat nyerteseit 

A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége 2025. januárjában ismét meghirdette az Év Szállodája pályázatot. Mutatjuk az idei győzteseket.
Accor-csoport: helyzetjelentés 2024-ről

Accor-csoport: helyzetjelentés 2024-ről 

Soha rosszabb évet.
10+1 újdonság a HoReCa Design Kiállításon

10+1 újdonság a HoReCa Design Kiállításon 

Az idei HoReCa Design Kiállítás, amely a Bútor, Lámpa, Dekor Kiállítás részeként látogatható, számtalan innovatív és különleges termékkel várja a szakmai érdeklődőket.
ibis-kutatás: „Az élmények többet érnek az anyagi javaknál”

ibis-kutatás: „Az élmények többet érnek az anyagi javaknál” 

Friss ibis-kutatás az idei utazási szokásokról.
Firenze frekventált helyén új egységet nyitott az a&o

Firenze frekventált helyén új egységet nyitott az a&o 

Az új szálláshely a Piazza del Duomótól 30 perc sétára található a városközpontban.
Az Accor Csoporthoz került a debreceni szálláshely

Az Accor Csoporthoz került a debreceni szálláshely 

Győztest hirdettek a négycsillagos Hotel Lycium bérbeadásának pályázatán.
Jól jön a Valentin-nap a hazai szállodásoknak

Jól jön a Valentin-nap a hazai szállodásoknak 

Sok pár utazással tölti idehaza is az eredetileg Angliában és Amerikában a szerelmesek ünnepeként számon tartott február 14-ét, és az azt követő hétvégét.
A budapesti Kempinski ismét ott a Forbes Travel Guide előkelő listáján

A budapesti Kempinski ismét ott a Forbes Travel Guide előkelő listáján 

A Kempinski Hotel Corvinus Budapest “négycsillagos” besorolást kapott..
Tavasszal nyit az ibis Styles hotel a debreceni reptéren

Tavasszal nyit az ibis Styles hotel a debreceni reptéren 

Ez lesz az első szálloda az ország második legforgalmasabb repülőtere, a Debreceni Nemzetközi Repülőtér közvetlen közelében
Év Szállodája díjátadó gála  – még lehet jelentkezni!

Év Szállodája díjátadó gála – még lehet jelentkezni!  

Február 21-én részese lehet az év egyik legexkluzívabb szállodai eseményének.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.