Ünnepi divatfényben a Sofitel

Fantasztikus esti ceremónia keretében november 28-án, csütörtökön karácsonyi köntösbe bújt a Sofitel Budapest Chain Bridge szálloda.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A különleges ünnepi dekoráció, a 4 Akkord Show Kórus fantasztikus előadása és a Sofitel francia, ínycsiklandozó desszertje mind hozzájárultak ahhoz, hogy ráhangolódjunk a Karácsonyra.


Az esti rendezvény ünnepi nyitóbeszédjében, a szálloda igazgatója, Philippe Godard megköszönte a meghívott partnereknek az egész éves együttműködést és kiemelte az idei év legfontosabb eseményeit, amelyek a kultúra és a Sofitel kapcsolatát erősítették tovább.
A divat és modernitás tematikájára épült a szálloda idei ünnepi dekorációja, amelyet neves textiltervező műveszek - Földi Kinga és Latin Anna – kreációi díszítenek. Érdekes anyagokok párosítása, óriási babák, régi és modern formák, kézműves technikák ötvözése jellemzi a szálloda halljának hangulatát. Aki szereti a divatot és a kifinomult francia eleganciát ezt az ünnepi dekorációt mindenképpen látnia kell.
A karácsonyi fényceremóniát követően, egy fiatal kórus zengte be a hatalmas átriumot. A 4 Akkord Show Kórus által bemutatott karácsonyi dalokat saját zenekaruk kísérte, illetve az előadás különlegességéhez hozzájárult a színpadi koreográfia. Ezek a mozgások nemcsak látványelemek voltak, hanem segítették a dalok történetének elmesélését is, a dallam és a szöveg mögötti tartalom kifejezését.


A parti a Sofitel idei karácsonyi fatörzs tortájának bemutatásával folytatódott. A karácsonyi fatörzs, azaz Bûche de Noël egy tradicionális francia tortakülönlegesség, amelyet minden évben a világ összes Sofitel szállodájában újragondolnak és versenyeztetik ötleteiket. A Sofitel Budapest Chain Bridge idén egy mézeskalács praliné mousse karácsonyi fatörzs tortát készített, amely olvasztott karamel könnyű kréme, ropogós keserű csokoládés borítása szinte elolvad az ember szájában.
Ezzel párhuzamosan idén először megnyílt a Sofitel saját karácsonyi vására, ahol forralt bort vagy akár különleges Valrhona forró csokoládét kóstolgatva élvezhetjük a kilátást a Lánchídra és Budapest gyönyörű téli látképére.


Egy győri hotel nemcsak vendégeket fogad

Egy győri hotel nemcsak vendégeket fogad 

A most induló Kortárs Galéria nyitókiállítása július 15-től látogatható.
Pályázati felhívás: keresik az Év Technológiai Újítását

Pályázati felhívás: keresik az Év Technológiai Újítását 

A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége idén is meghirdette társult tagjai részére az Év Technológiai Újítása pályázatot.
Különleges koncepcióval újult meg az Aria Hotel rooftopbárjának designja

Különleges koncepcióval újult meg az Aria Hotel rooftopbárjának designja 

Veuve Clicquot champagne-élménnyel újult meg a High Note SkyBar.
Egyéves a Mamaison Hotel Chain Bridge Budapest – meg is ünnepelték

Egyéves a Mamaison Hotel Chain Bridge Budapest – meg is ünnepelték 

Rangos díjakkal és teltházas időszakokkal telt az első éve a pesti belváros boutique hotelnek.
Eltűnt pénzek, törölt foglalások, károsult vendégek – ez maradt a Hotel & More után

Eltűnt pénzek, törölt foglalások, károsult vendégek – ez maradt a Hotel & More után 

Nemcsak a vendégek, hanem a közvetítő partnerek is jelentős veszteséget könyveltek el. Megkerestük az üggyel kapcsolatban Klemm Balázst, a Hotel & More Group tulajdonos-vezérigazgatóját, cikkünkben az ő reagálását is közöljük.
MSZÉSZ májusi trendriport: a belföldi kereslet felfelé húzta a hazai szállodák forgalmát

MSZÉSZ májusi trendriport: a belföldi kereslet felfelé húzta a hazai szállodák forgalmát 

Az országos vendégforgalom bővülését a belföldi kereslet támogatta, a külföldi piacok teljesítménye vegyes képet mutatott.
Tunézia szálláshelyei: mire számíthat ma az európai utazó?

Tunézia szálláshelyei: mire számíthat ma az európai utazó? 

A Taurus Reisen meghívására egyhetes tanulmányúton fedeztük fel Tunézia sokszínű világát, amelynek során a hotelkínálatról is átfogó képet kaptunk.
Az Ibériai-félsziget mágnesként vonzza a turisztikai befektetőket

Az Ibériai-félsziget mágnesként vonzza a turisztikai befektetőket 

A dél-európai piacon új szálláshelyekkel bővítette portfólióját a Gestor.
Friss KSH-jelentés a májusi vendégforgalom alakulásáról

Friss KSH-jelentés a májusi vendégforgalom alakulásáról 

A tavasz utolsó hónapjában a vendégek száma nőtt, a vendégéjszakáké csökkent.
Változik az Airbnb-szabályozás Józsefvárosban

Változik az Airbnb-szabályozás Józsefvárosban 

A testület által megszavazott koncepció szerint kerületi szinten 3,5 százalék lesz a korlát.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.