Vezetőváltás a Hunguest Hotels élén

2020. február 1-jétől Cserven Tibor eddigi gazdasági vezérigazgató-helyettest nevezték ki a Hunguest Hotels megbízott operatív vezérigazgatójává. A most leköszönő Hülvely István csaknem 25 év után, január végével távozik Magyarország legnagyobb szállodaláncától - olvasható az Opus Global Nyrt. közleményében.

A jövőben hatékonyabb szervezeti struktúra mellett teljesen megújulhat az Opus Global Nyrt. turisztikai divíziójának részét képező Hunguest Hotels hazai szállodaportfoliója. Cserven Tibor 2013 óta a Hunguest Hotels Zrt. gazdasági vezérigazgató-helyettese, azt megelőzően pénzügyi és számviteli vezetője volt a szállodavállalatnak. A megbízott vezérigazgató legfontosabb feladatának azoknak a nagyszabású fejlesztéseknek a megkezdését tartja, melynek során a Hunguest Hotels alapvetően négycsillagos, illetve úgynevezett superior négycsillagos kategóriájú szállodalánccá alakul a következő években.

A tulajdonos Opus Global Nyrt. vezérigazgatója, Gál Miklós köszönetet mondott Hülvely Istvánnak, akinek a vezetése alatt Magyarország legnagyobb szállásadó vállalata lett a Hunguest Hotels. Hülvely István 1997-ben került vezérigazgatóként a Hunguest Hotels élére. A Konzum-csoport 2016-os tulajdonszerzését követő akvizíciók menedzselése is hozzá köthető, illetve irányítása alatt integrálódott a Hunguest Hotelsbe a Balatontourist. Az Opus Global Nyrt. leányvállalata, a Hunguest Hotels lánc 26 szállodát (19 magyarországi és 5 külföldi, saját érdekkörben lévő hotelt, emellett franchise szerződéssel további 2 szállodát) tudhat soraiban, míg a Balatontouristhoz saját üzemeltetésben, illetve franchise rendszerben 10 kempinget működtet a Balaton körül.

Szerkesztőségünk megkereste Hülvely Istvánt, a szakember azonban nem kívánt nyilatkozni.

Forrás: Turizmus Online


Kihirdették az Év Szállodája 2024 pályázat nyerteseit

Kihirdették az Év Szállodája 2024 pályázat nyerteseit 

A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége 2025. januárjában ismét meghirdette az Év Szállodája pályázatot. Mutatjuk az idei győzteseket.
Accor-csoport: helyzetjelentés 2024-ről

Accor-csoport: helyzetjelentés 2024-ről 

Soha rosszabb évet.
10+1 újdonság a HoReCa Design Kiállításon

10+1 újdonság a HoReCa Design Kiállításon 

Az idei HoReCa Design Kiállítás, amely a Bútor, Lámpa, Dekor Kiállítás részeként látogatható, számtalan innovatív és különleges termékkel várja a szakmai érdeklődőket.
ibis-kutatás: „Az élmények többet érnek az anyagi javaknál”

ibis-kutatás: „Az élmények többet érnek az anyagi javaknál” 

Friss ibis-kutatás az idei utazási szokásokról.
Firenze frekventált helyén új egységet nyitott az a&o

Firenze frekventált helyén új egységet nyitott az a&o 

Az új szálláshely a Piazza del Duomótól 30 perc sétára található a városközpontban.
Az Accor Csoporthoz került a debreceni szálláshely

Az Accor Csoporthoz került a debreceni szálláshely 

Győztest hirdettek a négycsillagos Hotel Lycium bérbeadásának pályázatán.
Jól jön a Valentin-nap a hazai szállodásoknak

Jól jön a Valentin-nap a hazai szállodásoknak 

Sok pár utazással tölti idehaza is az eredetileg Angliában és Amerikában a szerelmesek ünnepeként számon tartott február 14-ét, és az azt követő hétvégét.
A budapesti Kempinski ismét ott a Forbes Travel Guide előkelő listáján

A budapesti Kempinski ismét ott a Forbes Travel Guide előkelő listáján 

A Kempinski Hotel Corvinus Budapest “négycsillagos” besorolást kapott..
Tavasszal nyit az ibis Styles hotel a debreceni reptéren

Tavasszal nyit az ibis Styles hotel a debreceni reptéren 

Ez lesz az első szálloda az ország második legforgalmasabb repülőtere, a Debreceni Nemzetközi Repülőtér közvetlen közelében
Év Szállodája díjátadó gála  – még lehet jelentkezni!

Év Szállodája díjátadó gála – még lehet jelentkezni!  

Február 21-én részese lehet az év egyik legexkluzívabb szállodai eseményének.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.