14 új járatot nyit Toulouse-ból az Air France légitársaság

Nem áprilisi tréfa! Április 1-jével az Air France Toulouse-i indulással 14 új járatot nyit Európában és a földközi-tengeri medencében vidéki kereskedelmi kampányának keretében.

A légitársaság összesen heti 430 járatot kíván üzemeltetni Toulouse-ból 28 célállomásra és vissza, ami 20%-os kínálat-növekedést képvisel. Toulouse-i helyzetének erősítésével az Air France évi 630 000 utassal többet vár.

14 új célállomás

Az Air France 10 új közvetlen járatot indít Toulouse-ból Európába: Athénba, Berlinbe, Hamburgba, Malagába, Máltára, Nápolyba, Prágába, Sevillába, Velencébe és Bécsbe. A földközi-tengeri térségbe a Társaság Casablanca, Isztambul, Marrakech, Tunisz fele indít új, közvetlen járatokat. Ehhez jönnek még a már az eddigi Toulouse-i indulással meglévő járatok Amszterdamba, Milánóba és Rómába.

A franciaországi belföldi hálózat újraszervezésének nyomán a főbb francia nagyvárosok felé (a párizsi Charles de Gaulle és Orly repülőterek felé) is több férőhelyet kínálnak.

Hálózatának újraszervezésével, repülőgép-kapacitásainak jobb kihasználásával, valamint személyzete teljesítőképességének javításával az Air France jelentős költségmegtakarításra tett szert. A társaság 350 önkéntes pilótája és légiutas-kísérője települ át idővel Toulouse-ba.

Kereskedelmi hadjárat vonzó jegyárakkal

Április 1-jén Toulouse-ból, 3-án Nizzából történő járatainak indításával az Air France befejezi vidéki kereskedelmi kampányának bevezetését, amit 2011 októberében kezdett meg Marseille-i indulással történő járatnyitásokkal. Az új, vonzó árakon kínált ajánlatával már 500 000 utast hódított meg.

Három vidéki bázisáról, Marseilles-ből, Toulouse-ból és Nizzából az Air France több, mint heti 1 300 járatot indít idén nyáron Franciaországba, Európába valamint a földközi-tengeri térségbe. A Társaság célja, hogy e három új bázisa révén évente 2 millióval több utast szállítson.

Új szolgáltatások a Toulouse-Blagnac repülőtéren

Válaszul a fejlődés által támasztott kihívásokra, és utasainak optimális szolgáltatás nyújtása végett, az Air France járatok jegykezelését a  helyeztük át.

Új jegyirodával, illetve új önkiszolgáló eladással, és jegykezelő automatákkal várja az utasokat az Air France a Toulouse-Blagnac repülőtéren, lehetővé téve számukra, hogy saját maguk kezeljenek be járatukra, illetve saját maguk nyomtassák ki csomagcímkéjüket. Ezen kívül új gyerekvárót létesítettek az egyedül utazó gyerekek számára, és a prémium utasok számára egy új SkyPriority átjárót hoztak létre a jegykezelő pultok mögött.


Az izraeli miniszterelnök látogatása miatt gyakorlatilag lezárják fél Budapestet

Az izraeli miniszterelnök látogatása miatt gyakorlatilag lezárják fél Budapestet 

Az izraeli miniszterelnök, Benjamin Netanjahu látogatása miatt április 6-ig megváltozik a főváros forgalmi rendje.
Megérkezett az első járat Máltáról Debrecenbe

Megérkezett az első járat Máltáról Debrecenbe 

Sikeresen landolt a Universal Air légitársaság Máltáról érkező első menetrendszerű járata vasárnap délután.
Csoportok figyelmébe: vonaton, buszos utazáshoz előzetes regisztráció kell

Csoportok figyelmébe: vonaton, buszos utazáshoz előzetes regisztráció kell 

Előzetesen regisztrálni kell a csoportos utazás tervét a MÁV-csoport honlapján.
Budapest Airport nyári kínálata: 200 járat, 136 úti célra

Budapest Airport nyári kínálata: 200 járat, 136 úti célra 

A kínálatban új célállomások és légitársaságok is szerepelnek.
Indul a nyári menetrend: heti 55 budapesti járatpár az Air France-KLM-mel

Indul a nyári menetrend: heti 55 budapesti járatpár az Air France-KLM-mel 

A hétvégi nyári időszámításra átállással életbe lép az Air France-KLM nyári menetrendi időszaka.
Indul a Balatonnál a hajózási szezon

Indul a Balatonnál a hajózási szezon 

Elindult a személyhajózási szezon a Balatonon.
Szezonális repülőjárat Tel-Aviv és a Balaton között

Szezonális repülőjárat Tel-Aviv és a Balaton között  

Június 2. és szeptember 29. között heti két alkalommal közlekedik az Arkia Israeli Airlines Sármellékre.
Ezt nyújtják a légiutas-kísérőknek Dubajban

Ezt nyújtják a légiutas-kísérőknek Dubajban 

Már több mint 200 magyar légiutas-kísérő dolgozik a világ legnagyobb nemzetközi légitársaságánál.
Március 29-én különleges élményben lesz része a budapesti reptéren

Március 29-én különleges élményben lesz része a budapesti reptéren 

Aznap rangos zongoraművészek és fiatal tehetségek játszanak a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren kihelyezett zongorákon.
Scotland Yard-jelentés a Heathrow forgalmát megbénító áramkimaradásról

Scotland Yard-jelentés a Heathrow forgalmát megbénító áramkimaradásról 

Nincs arra utaló jel, hogy bűncselekmény okozta volna a Heathrow repülőteret megbénító tüzet.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.