Az esemény után visszatérő repülőgép épségben földet ért, a fedélzeten lévő 140 utas sértetlenül megúszta az eseményt. Kázmér Natasa, a Wizzair szóvivője a Napi Turizmus érdeklődésre reagálva elmondta: mindennapos esetről van szó. Úgynevezett bird-strike-ból naponta ötven is történik Európában. A Wizzair gépeinek sem ez volt az első találkozása a madarakkal; korábban már a hajtóműbe is került egy-egy jobb sorsra érdemes szárnyas. Az ilyen eseményt is - hasonlóan a pénteki esethez - mind a gépek mind pedig az utasok sérülés nélkül úszták meg - tette hozzá a szóvivő.
Érdeklődésünkre Hardy Mihály, a Budapest Airport vállalati kapcsolatokért felelős igazgatója elmondta: a Ferihegyen évente 15-20 hasonló esemény következik be. Ez az évenkénti 110 ezer fel- és leszálláshoz képest nem egy hatalmas szám. Gyakoribb eset - tette hozzá Hardy -, hogy guruláskor lapít ki a futómű egy-egy nyulat.
Hardy tájékoztatott: a Ferihegy is rendelkezik vadvédelmi szolgálattal, mely solymokkal és vadászkutyákkal igyekszik távol tartani a vadállatokat a repülési műveletek szempontjából kritikus üzemterületektől.
A gép orrának csapódott jószág végigcsúszott a repülő törzsén. A repülőt a földön átvizsgálták szakemberek, de sérülésre nem akadtak. A kötelező vizsgálat alatt az utasok a gépen maradtak. A járat az újabb slotot megkapva pár órás késés után folytatja útját a svédországi célállomásra.