Amerika minden mennyiségben

Sikeres évet zár az idén az Amerika-specialista Morton's légi utazási iroda, az általuk szervezett körutazások 98 százaléka elindult a meghirdetett időpontban.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Telt ház előtt mutatta be a budapesti Hard Rock Caféban jövő évi árualapját az Észak-Amerikára specializálódott szegedi Morton's légi utazási iroda. Marton József ügyvezető köszöntőjében kiemelte, hogy 20 évvel ezelőtt repülőjegy-eladással indult tevékenységük, manapság azonban egyre jelentősebb forgalmukban az utazásszervezés.

Marton kiemelte, hogy nem csak azokat kell utasnak tekinteni, aki befizet egy útra, hanem az érdeklődőket is, a meggyőzés már persze az utazási iroda dolga. Az irodai dolgozók számára plusz bevételt jelenthet a kényelmi szolgáltatások értékesítése egy-egy túra mellé: így például a nagyobb lábhelyet biztosító prémium economy jellegű repülőjegyek, illetve a fakultatív programok eladása.

Szalai Viktória, a társaság utazásszervezője mutatta be részletesen a jövő évi amerikai kínálatot. Kiemelte, hogy a magyar piacon a legszélesebb kínálatot nyújtják fly and drive programokból, illetve magyar nyelvű idegenvezetéssel szervezett körutazásokból az USA-ba és Kanadába. 36 féle fly and drive túrát kínálnak jövőre. A körutazások után érdemes felajánlani az érdeklődőknek a tengerparti pihenés opcióját, ezt sokan választják végül Floridában vagy Hawaii-on.

A tematikus körutak 98%-a elindult az idén a meghirdetett időpontban, ennek egyik oka, hogy már 6-8 fő jelentkezése esetén megvalósul a program. A programok kombinálhatók is, így egy fly and drive után jöhet akár egy jó kis karibi hajókázás.

A Morton's útjainak egyik erősségét a kiváló idegenvezetők - Gyémánt Balázs, Méhész Zsuzsa és Módos Tünde - jelentik. Ők, túl azon, hogy kiváló helyismerettel rendelkeznek, fiatalos, sokszor újszerű nézőpontból mutatják be Amerikát. Gyémánt Balázs például New York-i idegenvezetői vizsgával is rendelkezik, Méhész Zsuzsa pedig otthonosan mozog a modern gasztronómia világában. 

A szállodák kiválasztásának pedig arra ügyel az iroda, hogy standrd feletti hoteleket kínáljanak, városközponti elhelyezkedéssel. Az sem egy utolsó szempont, hogy náluk a fakultatív programok garantáltan indulnak magyar idegenvezetéssel, ráadásul minden belépőjegyet előre megrendelnek a sorbanállás elkerülésére. 

A túrák tartalmát folyamatosan felülvizsgálják és optimalizálják az utasigények változásával összhangban, így a visszatérő utasoknak mindig kínálnak újdonságokat, így jövőre például az Alaszka, a Kelet- és Nyugat-Kanada vagy a Természet csodái tematikus túrát. 

2015. további újdonsága a Morton's-nál két gasztrotúra, az egyik New York és környéke kulináris élvezeteibe ad bepillantást, míg a másik San Francisco környékén teszi ugyanezt.

A bemutatón azt is megtudtuk, hogy a társaság programjaira nem is annyira a ráérő nyugdíjasok, mint a tizenéves gyerekekkel utazó családok a vevők, nekik könnyebbség, hogy 16 éves korig kínálnak gyerekkedvezményt. A last minute foglalások nem jellemzők ezeknél az utaknál, a foglalások többsége indulés előtt 2-6 hónappal születik. 

A rendezvényen bemutatkozott az Air France - KLM - Alitalia - Delta légi együttműködés, amelyről megtudtuk, hogy 1000 úti célra kiterjedő járathálózatuk révén az egész észak-amerikai kontinenst lefedik, ideális átszállási lehetőségeket kínálva az összes fontosabb város között. Az is elhangzott, hogy érdemes az utazók figyelmét felhívni az Air France Premium Economy szolgáltatására, amely minimális pluszdíjért jelentősen kényelmesebb utazási lehetőséget biztosít.

Az USA nagykövetségének munkatársától azt is megtudtuk, hogy idén 9,9%-kal nőtt az Egyesült Államokba utazó magyarok száma, és elérte a 44 ezer főt. A folyamatosan növekvő forgalom egyik oka a vízumkötelezettség néhány évvel ezelőtti eltörlése, ugyanakkor az ESTA nevű beutazásiengedély-kérelmezés továbbra is érvényben van. Ezt online lehet intézni az USA vám- és határőrségének honlapján. Annak sem kell elkeserednie, akinek az ESTA-kérelmét elutasítják, a nagykövetségen személyes beszélgetés alapján még megkaphatja a beutazási engedélyt, bár ez jóval többe kerül, mint az ESTA 14 dolláros díja. A nagykövetség munkatársa arra is felhívta a figyelmet, hogy több csaló honlap is működik, amely ESTA-szolgáltatást kínál, ezért ügyeljen mindenki, hol kér beutazási engedélyt az USA-ba. 


EU Tanács: véglegesek a légi utasok jogait erősítő szabályok

EU Tanács: véglegesek a légi utasok jogait erősítő szabályok 

Az új rendelkezések több új jogosultságot is bevezetnek.
Újabb csavar az EasyJet felvásárlásában

Újabb csavar az EasyJet felvásárlásában 

Bejelentkezett egy újabb ajánlattevő.
Wizz Air: bázisnyitások Spanyolországban

Wizz Air: bázisnyitások Spanyolországban 

Az ultrafapados légitársaság novemberben nyitja meg első operatív bázisait Spanyolországban.
Kikapott Norvégia – a norvég légitársaság egy napra British Airways lett

Kikapott Norvégia – a norvég légitársaság egy napra British Airways lett 

A közösségi média egyik legszórakoztatóbb légitársasági akcióját eredményezte a labdarúgó-világbajnokság negyeddöntője.
Jövőre Belgiumba készül? Akkor van egy rossz hírünk

Jövőre Belgiumba készül? Akkor van egy rossz hírünk 

Fizetőssé válnak a belga autópályák 2027-től kezdődően.
Egyre több Airbus a fellegekben

Egyre több Airbus a fellegekben 

Az Airbus kiszállításai mintegy 15 százalékkal nőttek az első fél évben.
Vasútfejlesztés Székesfehérvár és a Balaton között

Vasútfejlesztés Székesfehérvár és a Balaton között 

Új vasúti beruházás előkészítése a balatoni vasútvonal Szabadbattyán–Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni.
Új arcfelismerő rendszer a katari légikötőben

Új arcfelismerő rendszer a katari légikötőben 

Új biometrikus szolgáltatást vezetett be a dohai Hamad Nemzetközi Repülőtér és a Qatar Airways.
Rangos díjjal jutalmazták a taiwani légitársaságot

Rangos díjjal jutalmazták a taiwani légitársaságot 

Az EVA Air a világ legjobb nemzetközi légitársasága a Travel + Leisure World's Best Awards 2026 rangsorában.
Változik a kerékpárszállítás a BKK buszokon

Változik a kerékpárszállítás a BKK buszokon 

Egy járművön egyszerre egy kerékpár szállítható, amelyet az utazás idejére a kijelölt helyen biztonságosan rögzíteni kell.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.