Az Iberia bemutatta téli újdonságait

A Budapest Airport részéről Ritter Máté, Járatfejlesztési vezető prezentációjában elmondta, hogy az idei évben 140 téli desztináció érhető el a repülőtérről, és összességében több utas szállítása várható az évvégére, ami hatalmas növekedést jelent az előző évhez képest. Az utasszám várhatóan meghaladja a 2019-es szintet, annak ellenére, hogy a geopolitikai helyzet kihívásokat jelent, és fontos adat, hogy a spanyol turisták száma a 2019-es adatokhoz képest 30 százalékkal nőtt.

Az Iberia járatainak 88 százalékát külföldi utasok használják, de a magyar utasok száma is egyre növekszik. A legtöbb átszálló utas Spanyolországon keresztül Észak- vagy Latin-Amerikába utazik.  Mint az eseményen elhangzott, az Iberia célja hálózatának további bővítse és piacvezető pozíciójának fenntartása az európai és latin-amerikai összeköttetések terén, illetve az is, hogy a légitársaság nagy hangsúlyt fektet a piacok monitorozására és az innovatív megoldások bevezetésére, hogy a növekvő keresletet kiszolgálja.

Ami a jegyfoglalást illeti, a járatfejlesztési vezető kihangsúlyozta, hogy az utasok harmada több mint négy hónappal az utazás előtt foglal jegyet, míg másik harmaduk az utolsó pillanatban dönt, és meglepően sok a magasabb jövedelmű utasok aránya

Emil Delibashev, az Iberia regionális kereskedelmi vezető bejelentette az est nagy hírét: a spanyol légitársaság lett az első üzemeltetője az új Airbus A321XLR repülőgépnek, ami egy igazi nagy áttörés a piacon, és az egy hónapos tesztelést követően már megkezdték a kereskedelmi üzemeltetést is. Nagy előrelépés, hogy az új gép nemcsak az Egyesült Államok keleti partjára, hanem akár annak középső területeire is képes eljutni Madridból, így például új úticélként került a portfolióba Dallas.


Fotó: SZT

Delibashev hozzátette, hogy a légitársaság az Airbus A350-900-as sorozatának legnagyobb üzemeltetője is. Jelenleg öt ilyen gép található a flottában, de további rendelések is várhatóak a jövőben.

A legpontosabb légitársaság

Hangsúlyozták, hogy az Iberiát az elmúlt öt-hat évben az egyik legpontosabb légitársaságként tartják számon – és bár ezt a COVID-időszak alatt nyilván könnyebb volt fenntartani, manapság azonban sokkal nagyobb kihívás, amikor mindenki a kapacitását igyekszik növelni. Azonban az adatok azt mutatják, a légitársaság folyamatosan az első három helyezett között van. Az általuk szállított utasok közül 16 százalék business, míg 69 százalék szabadidős célból utazik.

Új üzleti osztály és prémium termékek


Fotó: Depositphotos

Jelentős innováció, hogy az új Airbus A350-900 üzleti osztálya maximális kényelmet és privát teret nyújt, ideértve a pároknak kialakított és átalakítható üléseket is. A prémium turistaosztály is jelentős fejlesztéseken ment keresztül, ahol 30 százalékkal nagyobb személyes térrel és még kényelmesebb ülésekkel felszerelve utazhatunk. De a légitársaság új gépei nemcsak a kényelmet, hanem a hatékonyságot is növelik, akár 25 százalékkal alacsonyabb üzemanyag-fogyasztással utasonként.

Végül elhangzott az is, hogy Budapest kiemelten fontos szerepet tölt be és igen profitábilis útvonal. Az elmúlt két évben sikerült növelni a kapacitást, és mint elhangzott igen optimisták a jövőt illetően is, és arra törekszenek, hogy minden ügyfelük számára kiváló élményt nyújtsanak.

Remek lehetőséget kínál a Stopover Hola Madrid program, amelynek segítségével néhány napra felfedezhetjük a várost anélkül, hogy külön kellene fizetni a repülőjegyért. A programmal a hosszabb madridi átszállások esetén beiktathatunk akár több városnéző napot is, amely így külön költség nélkül érhető el az Iberia egyik hosszútávú járatának választása és madridi átszállás esetén.


Közvetlen légihíd Budapest és Kuvait fővárosa között

Közvetlen légihíd Budapest és Kuvait fővárosa között 

Közvetlen járatpár indul júniusban Budapest és Kuvaitváros között.
2024 mérlege az ultrafapados légitársaságnál

2024 mérlege az ultrafapados légitársaságnál 

A Wizz Air közel 63 millió utast szállított 2024-ben közel 300 ezer járaton.
Gigaméretű napelempark a római reptéren

Gigaméretű napelempark a római reptéren 

Európa legnagyobb napelemparkja kezdte meg működését a római Fiumicino Repülőtéren.
Változás a Wizz Air háza táján – Amelia előtérbe kerül

Változás a Wizz Air háza táján – Amelia előtérbe kerül 

A jobb ügyfélélmény és kiszolgálás érdekében a légitársaság jelentős változtatásokat vezetett be.
Repülőtéren eltűnő poggyászok nyomában: melyik szín a legrosszabb választás?

Repülőtéren eltűnő poggyászok nyomában: melyik szín a legrosszabb választás? 

A légiközlekedés egyik gyakori problémája – az elveszett vagy eltűnt poggyászok – régóta megoldatlan, és világszerte rengeteg utas számára okoz kellemetlenséget.
Ha Ryanairrel utazik, erről a változásról tudnia kell!

Ha Ryanairrel utazik, erről a változásról tudnia kell! 

Az ír fapados légitársaságnál a beszállókártyák esetén a közeljövőben új szabályokat vezetnek be.
Veganuár a felhők felett

Veganuár a felhők felett 

Világszerte folyamatosan növekszik a vegán konyhát kedvelő utasok száma.
A SIA továbbra is állja a Szingapúri Nagydíj főszponzori költségeit

A SIA továbbra is állja a Szingapúri Nagydíj főszponzori költségeit 

Megszületett a döntés: a Singapore Airlines (SIA) további 4 évig a Forma1 Szingapúri nagydíj főszponzora.
Jól alakulnak az utasszámok Ferihegyen

Jól alakulnak az utasszámok Ferihegyen 

A Budapest Airport 2024-es éve a várakozásokat meghaladó eredményekkel erősíti meg a repülőtér pozitív lendületét.
Durván emelkedő kompárak Görögországban

Durván emelkedő kompárak Görögországban 

Várhatóan nagymértékben emelkednek 2025-ben a görögországi kompjegyárak – akár 12 százalékkal is emelkedhetnek idén májustól.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.