A tulajdoni rész szerzése nem jelent szükségszerűen részesedés vásárlást, ugyanis a magyar államnak jelentős követelései vannak a Malévvel szemben - tette hozzá a pénzügyminiszter. Hosszabb távon nem zárkózunk el többségi tulajdontól sem - jelezte Oszkó Péter, aki A tulajdonszerzés megvalósulhat olyan módon, hogy a meglévő követelések alakulnak át állami részesedéssé. Arról nincs szó, hogy a magyar állam visszavásárolja a privatizáció során korábban eladott tulajdonrészt - jelezte Oszkó Péter, nyomatékosítva: a kormány egyetlen további adófizetői forintot sem kíván Malév- tulajdonszerzésre fordítani. Hosszabb távon nem zárkózunk el többségi tulajdontól sem - mondta Oszkó Péter, aki nem tud arról, hogy az orosz fél végleg kiszállna a Malévból. "Ugyanakkor az állam fontosnak tartja a Malév helyzetének konszolidálását, lehetőség szerint a jelenlegi tulajdonos részvételével, vagy a magyar állam tulajdonosi szerepének megjelenésével" - rögzítette a pénzügyminiszter. Hangsúlyozta azt is, hogy a Malév - amely üzemi szinten, európai összevetésben nem működik rosszul - olyan terheket visz, amelynek nagyobb része korábbi adósságokból származik, s ezeket az adósságokat szükséges konszolidálni ahhoz, hogy versenyképes légitársasággá váljon. Kérdésre válaszolva elmondta: segítené a Malév pozícióját, jövőbeni lehetőségeit és üzleti hatékonyságát, ha stratégiai befektető érdeklődne a Malév iránt. (MTI)
Az állam hajlandó tulajdoni részt szerezni a Malévben
A magyar állam hajlandó tulajdoni részt szerezni a Malévban, és a finanszírozásban szerepet vállalni a jövőben - mondta Oszkó Péter pénzügyminiszter a szerdai kormányszóvivői tájékoztatón, kérdésre válaszolva.

Balkán Jeruzsálemnek hívják – a török légitársaság felvette célállomásai közé
Ohrid, Észak-Macedónia egyik gyöngyszeme, az ország egyik legrégebbi és legszebb városa.

Indul a légi expressz csomagkézbesítő szolgáltatás
Közel négy évtizedes szállítmányozási tapasztalatára építve az Emirates légitársaság elindította csomagküldő szolgáltatását.

Új koncepció a Wizz Airnél
Ízelítő a légitársaság legújabb stratégiai terveiről, amelyek a fenntarthatóságot, az innovációt és az ügyfélcentrikus gondolkodást helyezik előtérbe.
Kishajós megállóhelyek a Balaton déli partján
„Dél-Balatoni Vízi Kör” elnevezéssel vízi megállópont-hálózatot fejlesztenek a Balaton déli partvonala mentén.

Már a nyári főszezonra készülnek a horvátok
A horvát reptereken közel 500 belföldi és nemzetközi járatot várnak – ez 2 százalékkal több, mint a tavaly nyári menetrendben.

Ilyenről még nem is hallottunk, pedig Bécsben már élesben tesztelik
Kísérleti projekt indult az osztrák fővárosban – igencsak különleges témában.

Hidrogénhajtású repülőgép tervet mutatott be az Airbus
Az Airbus bemutatta legújabb terveit a ZEROe repülőgéphez, amely teljesen elektromos, hidrogénhajtású és kibocsátásmentes lesz.

Ismert hazai szállodás szakemberek a magyar hajózási startup-nál
A CLICKnCRUISE tőkét vont be angyalbefektetőktől, amelynek eredményeként a cég értéke eléri az 1,3 milliárd forintot.

Forgalomban vizsgázott az új magyar busz
Jól vizsgázott az első magyar elektromos midibusz. Öt héten és 5800 kilométeren át szállította az utasokat Baján a GANZ-SOR EBN8 friss fejlesztésű prototípusa.

Kínában indul a légitaxi-szolgáltatás
Kína megadta az engedélyt az EHang elektromos légitaxijának (eVTOL), amely mostantól hivatalosan is szállíthat utasokat Kantonban és Hefejben.
Interjú

Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.