Befutott a kikötőbe a világ legnagyobb óceánjárója

A világ legnagyobb utasszállító luxushajója, a Harmony of the Seas akkora, mint négy focipálya, és van rajta egy tíz emelet magas csúszda is. 

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Május 17-én befutott az angliai Southampton kikötőjébe a Royal Caribbean International hajóstársaság Harmony of the Seas nevű hajója, a világ legnagyobb óceánjárója, mely egyszerre akár 5500 utast képes szállítani.

A hajó 32 hónap alatt készült el egy franciaországi gyárban, ez a társaság 25. úszó üdülőközpontja. Michael Bayley, a Royal Caribbean elnök-vezérigazgatója szerint a Harmony of the Seas számos innovációt vezet be a piacra, amelyek révén az utazók új generációját szólítja meg szolgáltatásaival. 

A hajó 362 méter hosszú, vagyis majdnem akkora, mint négy futballpálya. A tömege 226.963 bruttóregisztertonna. A hajón olyan újdonságokat találunk, mint a világ legmagasabb tengeri csúszdája, a tízemeletes The Ultimate Abyss, a robot felszolgálókat "alkalmazó" The Bionic Bar, az úti célok valósidejű képeit közvetítő virtuális balkonokkal és a jelenleg elérhető leggyorsabb fedélzeti internetkapcsolattal. 

A 2100 fős személyzetet felvonultató Harmony of the Seas Southamptonból először néhány rövid útra indul Észak-Európába, majd május 29-én indul el első hivatalos útjára, amelynek végén június 5-én érkezik meg Barcelonába. Június 7-től a nyár folyamán 34 alkalommal fut majd ki az óriáshajó a katalán fővárosból hétnapos körutakra a Földközi-tenger nyugati medencéjében. 

Az óceánjáró novemberben hajózza át az Atlanti-óceánt, hogy a téli szezonban a Karib-tenger szigetei között teljesítsen szolgálatot a floridai Fort Lauderdale-ből. 

Forrás: Turizmus Online


EU Tanács: véglegesek a légi utasok jogait erősítő szabályok

EU Tanács: véglegesek a légi utasok jogait erősítő szabályok 

Az új rendelkezések több új jogosultságot is bevezetnek.
Újabb csavar az EasyJet felvásárlásában

Újabb csavar az EasyJet felvásárlásában 

Bejelentkezett egy újabb ajánlattevő.
Wizz Air: bázisnyitások Spanyolországban

Wizz Air: bázisnyitások Spanyolországban 

Az ultrafapados légitársaság novemberben nyitja meg első operatív bázisait Spanyolországban.
Kikapott Norvégia – a norvég légitársaság egy napra British Airways lett

Kikapott Norvégia – a norvég légitársaság egy napra British Airways lett 

A közösségi média egyik legszórakoztatóbb légitársasági akcióját eredményezte a labdarúgó-világbajnokság negyeddöntője.
Jövőre Belgiumba készül? Akkor van egy rossz hírünk

Jövőre Belgiumba készül? Akkor van egy rossz hírünk 

Fizetőssé válnak a belga autópályák 2027-től kezdődően.
Egyre több Airbus a fellegekben

Egyre több Airbus a fellegekben 

Az Airbus kiszállításai mintegy 15 százalékkal nőttek az első fél évben.
Vasútfejlesztés Székesfehérvár és a Balaton között

Vasútfejlesztés Székesfehérvár és a Balaton között 

Új vasúti beruházás előkészítése a balatoni vasútvonal Szabadbattyán–Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni.
Új arcfelismerő rendszer a katari légikötőben

Új arcfelismerő rendszer a katari légikötőben 

Új biometrikus szolgáltatást vezetett be a dohai Hamad Nemzetközi Repülőtér és a Qatar Airways.
Rangos díjjal jutalmazták a taiwani légitársaságot

Rangos díjjal jutalmazták a taiwani légitársaságot 

Az EVA Air a világ legjobb nemzetközi légitársasága a Travel + Leisure World's Best Awards 2026 rangsorában.
Változik a kerékpárszállítás a BKK buszokon

Változik a kerékpárszállítás a BKK buszokon 

Egy járművön egyszerre egy kerékpár szállítható, amelyet az utazás idejére a kijelölt helyen biztonságosan rögzíteni kell.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.